Základ úspěchu? Týmový a bojovný výkon

01.jpgLiga starších žákyň

BK Strakonice - Basket Říčany 57:54 (8:10, 21:18, 28:36, 46:46).

Body: Brušáková Tereza 17, Bydžovská Nikola 13, Brychová Michaela 10, Sedláčková Aneta 5, Jánská Markéta 4, Lukačevičová Emma 3, Němcová Nikol 3, Vadlejchová Sára 2, Kochová Natálie 0, Votavová Kateřina 0.

Po celé utkání se domácí žačky musely popasovat se zónovou obranou, kterou praktikovaly hostující hráčky. Ty také disponovaly výškovou a fyzickou převahou. Vstup do zápasu byl ze strany strakonických basketbalistek značně nepovedený a pustily soupeřky do osmibodového vedení. Poté se hra vyrovnala a na hřišti se odehrával úporný boj o každý míč a dosažený koš. V průběhu třetí čtvrtiny domácí děvčata odskočila do mírného vedení. V závěrečné části se dařilo hráčkám od Otavy udržovat drobné vedení, které bohužel v samém závěru po úspěšné trojce neudržely, a šlo se do prodloužení. V něm se rychle soupeřky dostaly do pětibodového vedení, strakonické žačky se nevzdaly a úspěšnou sérií tří trojek dokázaly urvat důležité vítězství.

BK Strakonice - BSK TJ Jičín 70:44 (16:9, 36:21, 58:42).

Body: Bydžovská Nikola 22, Brušáková Tereza 21, Němcová Nikol 6, Sedláčková Aneta 6, Votavová Kateřina 6, Lukačevičová Emma 3, Brychová Michaela 2, Jánská Markéta 2, Vadlejchová Sára 2.

V neděli do strakonické STARZ arény zavítal vedoucí celek naší skupiny, který sice přijel bez dvou opor, ale ani to v nejmenším nesnižuje, náš skvělý výkon. Od úvodního rozskoku, bylo na domácích hráčkách vidět značné psychické povzbuzení ze sobotního vybojovaného vítězství. Opětovně se jim dařilo nutit soupeřky ke ztrátám a ty úspěšně trestat v rychlém protiútoku. Po celý první poločas diktovaly tempo hry domácí hráčky. Po změně stran přišlo z domácí strany mírné zaváhání a soupeřky se vrátily do utkání. V poslední čtvrtině se strakonické žačky dokázaly opět střelecky prosazovat a dovést toto utkání do vítězného konce. V závěru obdržel hostující trenér druhou technickou a musel opustit lavičku a tím bylo utkání předčasně ukončeno.

Pochvalu za předvedený týmový a bojovný výkon v průběhu celého víkendu zaslouží všechny hráčky. Za zmínku jistě stojí dvanáct úspěšných víkendových tříbodových pokusů.