Jdi na obsah Jdi na menu

Vítězství v Jablonci nad Nisou

V osmém dvojkole extraligy jsme přivezli vydřené, ale velmi cenné vítězství z Jablonce nad Nisou

autor: P. Martínek, foto: J. Škrle

sobota 20.1.2018

Basket Slovanka Praha - BK Strakonice 104:54 /31:20,56:30,79:46/

střelkyně: K. Votavová 19, T. Soukupová 9, A. Ovsjanniková, V. Roučková, T. Brušáková po 6,                  E. Lukačevičová, A. Sedláčková, N. Kohoutová, V. Kubová po 2

V sobotním duelu jsme se střetli s týmem Basket Slovanka Praha. Pouze v úvodních                 5 minutách 1. čtvrtiny jsme drželi krok se soupeřkami z hlavního města. Poté převzaly iniciativu hráčky domácí Slovanky. Ve všech herních dovednostech jsme zaostávali. Zejména jako již tradičně ve výškových parametrech, ale i v rychlosti, výběru místa při doskoku a úspěšnosti střelby z jakékoliv vzdálenosti. Soupeřky nás předčily i v samotné hře 1 proti 1. Zónovou obranou jsme sice zčásti eliminovali výškovou převahu soupeřek, ale s nízkou efektivitou střelby jsme v utkání nemohli pomýšlet na lepší výsledek. Stínem utkání bylo zranění naší klíčové hráčky Terezy Brušákové, která v 10. minutě 1. čtvrtiny po souboji s protihráčkou upadla a udeřila se hlavou o palubovku /následně byla převezena do místní nemocnice, kde strávila 48 hodin na pozorování/. Přejeme ji brzký návrat zpět na palubovku. Tento okamžik v „NÁS“ zanechal jistou stopu a v průběhu dalších minut jsme se již plně nedokázali koncentrovat na další probíhající minuty utkání.

neděle 21.1.2018

TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou - BK Strakonice 52:58  (10:16, 21:25, 36:40/

střelkyně:

B. Suchanová 11, N. Kohoutová, K. Votavová po 10, A. Ovsjanniková 9, S. Vadlejchová,                           E. Lukačevičová po 7, T. Soukupová 4

V nedělním veledůležitém utkání proti soupeřkám z Jablonce nad Nisou. Tento tým  posílila H. Krajáková /bývalá hráčka ŽBL Slovanky Mladá Boleslav – ročník 1999/. Naše sestava byla ochuzena o klíčovou rozehrávačku T. Brušákovou a podkošovou A. Stiborovou /znovuobnovené zranění kolene/. Do utkání jsme vstoupili dobře. V úvodní čtvrtině jsme si vybudovali mírný náskok, který jsme udržovali v podstatě celé utkání. V posledním dějství se sice domácím hráčkám podařilo přiblížit ve vývoji skóre na pouhý jeden bod /36. minuta utkání 50:51/. Poté však zavelela k útoku                    K. Votavová, která po přihrávce zpoza koncové čáry vsítila důležitý koš. Po úspěšné obraně jsme v dalším útoku rychlými přihrávkami po perimetru a přesným trojkovým hodem N. Kohoutové zvýšili vedení v utkání na 56:50. V poslední minutě všechno zpečetila úspěšným nájezdem B. Suchanová /stav 58:52/. V samotné koncovce jsme zbytečně dopřáli domácím možnost stále bojovat o výhru, neboť jsme trestuhodně  neproměnili 6 trestných hodů v posledních 38 vteřinách utkání. Výhra se ovšem počítá.

Přesto jsme i bez dvou klíčových hráček tento duel zvládli a stále žije „naděje záchrany extraligy U 19“ pro strakonický tým.