Martínek: Děkuji všem aktérkám za impozantní výkony

14-krejcova.jpgExtraliga juniorek

10. kolo: BK Strakonice – SŠMH Brno 79:74 (39:34).

Body: Krejčová 31, Gaislerová 16, Malá 12, Voráčková 8, Dudáčková 7, Pěstová 5.

V sobotu 6.12.2014 jsme nastoupili proti soupeřkám z Brna v dalším dvojkole /10 a 11 kolo/ extraligy juniorek. Navázali jsme na zlepšené výkony z posledního výjezdu do Ostravy a Prostějova, kde jsme dokázali zaslouženě vyhrát. Od úvodního rozskoku jsme brněnského lídra /jednoznačně 1. místo v tabulce s tím, že zatím ještě v soutěži neochutnal hořkost porážky/ předvedenou hrou, chutí, nasazením a „strakonickou basketbalovou chytrostí“ zcela překvapit a zaskočit. První čtvrtinu jsme vyhráli v poměru 22-13. V druhé jsme hráli opravdu dobře a udrželi jsme si vybudovaný mírný náskok. Po poločasové pauze se hra i skóre začala vyrovnávat /po 3 čtvrtině jsme vedli už pouze o bod 55-54/. V posledním dějství však naše děvčata ještě víc zabrala. V útoku předváděla pohledný kombinační basketbal s rychlým přechodem do protiútoku a dokázala dosáhnout i jednoduchých košů. V obranné fázi jsme výborně týmově bránili /střídali jsme osobní a zónovou obranu, což činilo „brněnkám“ velké potíže/. V této fázi utkání jsme výborně odstavovali soupeřky od našeho koše. I přes výškovou převahu soupeřek jsme doskočili neúspěšné střely soupeřek a na útočné polovině efektivně zakončovali, jak úspěšnými trojkami /M. Gaislerová, J. Krejčová a M. Fauová/ tak nájezdy i střelbou trestným hodů.

V závěru mohla přijít ohromná radost všech přítomných ve sportovní hale, neboť naše děvčata od Otavy dokázala porazit lídra soutěže juniorek.

11. kolo: BK Strakonice – Valosun Brno 66:54 (22:33).

Body: Krejčová 24, Malá 18, Gaislerová 13, Voráčková 4, Fauová, Dudáčková 3, Pěstová 1.

V neděli 7.12.2014 jsme ráno přivítali ve Starz aréně druhého soupeře z Brna. Tým Valosunu Brno v sobotním utkání nešťastně prohrál o 3 body s USK Praha a také proto si chtěl spravit chuť právě na nás. Zpočátku se náš tým nemohl dostat do těch správných obrátek, jakoby to vypadalo, že se naše děvčata v sobotním duelu úplně „fyzicky vydala“. Dlouho /v podstatě polovinu utkání/ jsme tahali za kratší konec – soupeř výborně týmově bránil a náš tým nebyl v 20 minutách 1 poločasu schopen vstřelit koš z delší, ale i krátké vzdálenosti. Hráli jsme špatně. Po poločasové pauze se ovšem děvčata probudila a nadechla k impozantnímu výkonu. Změnou obranné činnosti na zónovou jsme přinutili soupeřky střílet z delší vzdálenosti s nepříliš vysokým procentem úspěšnosti. Postupem času jsme začali pomalu ukrajovat i náskok soupeřek /po 3 čtvrtině 40 – 46/. V posledním dějství to pak byl „basketbalový balzám“ se vším všudy. Naše děvčata spanilou jízdou v poslední desetiminutovce zcela rozebrala brněnskou tvrz a dokráčela na domácí palubovce k zaslouženému vítězství. Za týmový výkon druhého poločasu zasloužení strakonické basketbalistky obdiv, pochvalu a uznání, neboť zcela obrátily vývoj utkání na svou stranu /vždyť vyhrály 20 minut hry v poměru 44 – 21/.

Komentář trenéra: „Děkuji všem aktérkám za impozantní výkony, které předvedly domácí „ČÍČY“/označení od M. Gaislerové/ nejen na hřišti, ale i na lavičce. Škoda, že není zítra „Štědrý den“, neboť by to byl ze sportovního hlediska ten nejhezčí dárek k Vánocům. Mám radost, že tým se dal dohromady. Holky z ligy prodávají tréninkové i zápasové zkušenosti z žen a obrátilo se v náš prospěch i nutné „basketbalové štěstíčko“. Byla radost je sledovat s jakým úsilím a chutí bojují o výsledek a o vítězství. Nejlepší hráčkou víkendu byla rozehrávačka Jolana KREJČOVÁ /dávala důležité body, rozdělovala míče, doskakovala a ukazovala „velký přehled na hřišti“/.