Jdi na obsah Jdi na menu

Barážová kvalifikace o extraligovou příslušnost – juniorky vítězně a kadetky smolně vypadly.

Extraligové juniorky v posledním květnovém týdnu zajížděly do Havířova, kde se odehrála kvalifikace o nejvyšší soutěž. V sobotním duelu se naše basketbalistky střetly s vítězem DL DBAK Plzeň. V první čtvrtině se hrál v Havířově vyrovnané utkání. Do poločasu jsme dokázali odskočit ve vývoji skóre na rozdíl 6 bodů, tj. 42-36. V druhém poločase se plně projevila naše fyzická vyspělost, zkušenosti z extraligy juniorek a u některých děvčat i herní zkušenosti získané z ženské basketbalové ligy. Agresivní týmovou obranou, rychlými protiútoky i výbornou střelbou jsme zcela deklasovali plzeňský tým. Vítězství v poměru 86:61 bylo zcela zasloužené a trio: Tereza Brušáková  /autorka 31 bodů/, Sára Vadlejchová / 17 bodů/ a Adéla Stiborová /ubránila a zcela zastínila nejlepší hráčku DBAK Nátalii Juházsovou/. Utkání se povedlo i benjamínkovi v juniorském dresu Michaela Jánské /roč. 2003, autorce 11 bodů/.

hodnocení trenéra P. Martínka: „Holky SUPER!!! Děvčata je potřeba pochválit za předvedený výkon. Holky hrály více týmově než soupeř a rozhodl větší hlad po vítězství. Jsem rád, že některé aktérky dokázaly zúročit celoroční dřinu i získané zkušenosti ze soutěže žen. Jsme všichni nesmírně rádi, že jsme se udrželi a vracíme se již v sobotu do Strakonic“.

2

Extraligové kadetky bojovaly v třídenním turnaji              o zachování extraligy ve Strakonicích. Turnaj se uskutečnil v předposledním květnovém termínu a hostily jej Západočeské Klatovy. Děvčata ze Strakonic se v prvním duelu střetla s extraligovým týmem BK Levhartice Chomutov, v sobotním klání se utkala s SBŠ Ostrava a celou kvalifikaci zakončila duelem s domácími Klatovy.

V prvním duelu se hrálo vyrovnané utkání, ve kterém drobné individuální chyby rozhodly, že z vítězství se radovaly Levhartice z Chomutova v poměru 57:68.

V sobotním střetnutí se hrálo o všechno (vítěz si zajistil  extraligu v ročníku 2018/19/. Naše basketbalistky vstoupily do utkání nekoncentrovaně, předvedená hra působila až velmi chaoticky. Výsledkem jejich snažení v prvním dějství byl propadák ve všech směrech a zcela nepříznivý vývoj skóre v poměru 29:10 pro SBŠ Ostravu. V průběhu 2. čtvrtiny došlo z naší strany k vystřídání základní sestavy, což mělo za následek obrat v průběhu utkání. Najednou nás bylo na hřišti plno. Celoplošným presinkem, zvýšenou agresivní aktivitou v obranné fázi a daleko vyšší efektivitou střelby jsme otočili vývoj skóre /v poločase jsme prohrávali 32:36/. Po poločase tedy svitla naděje pro možnou výhru v tomto utkání. Třetí čtvrtina byla opět vyrovnaná. Skóre se přelévalo ze strany    na stranu, mnohdy to připomínalo houpačku. Nekompromisně se bojovalo  o každý míč.

V poslední desetiminutovce se naše děvčata nadechla k nevídanému obratu a během 5 minut si vytvořila 6 bodový náskok – 55:49. Poté následoval oddechový čas SBŠ Ostrava. Co se stalo v poslední pětiminutovce si dodnes neumíme racionálně vysvětlit. Tento úsek jsme prohráli 1:12 a celkově utkání v poměru 56:61. V obraně jsme nedokázali ubránit individuální nájezdy hráčky s č. 6. I v těžkých pozicích dokázala skórovat. Naše obstřelování koše i pohyb po hřišti byl sporadický, hráčky míče spíše přidržovaly, a i když si už nadějnou pozici vytvořily, tak ji nedokázaly úspěšně proměnit.

Škoda, utkání nás stálo mnoho sil a v závěru se k nám basketbalové štěstíčko otočilo zády. Ztratili jsme sice po dlouhých letech extraligu kadetek, ale tým ukázal, že v dalších letech s námi basketbalový svět musí počítat.

V nedělním utkání, které již o ničem nerozhodovalo jsme dokázali s převahou rozdrtit i s mladší sestavou hráček ročníku 2004 a 2003 domácí BK Klatovy rozdílem 19-ti bodů.