Jdi na obsah Jdi na menu
 

Základní část ŽBL je minulostí. Strakonice bojují dál

veronika-vorackova-marta-xargay_galerie-980.jpgBasketbalistky U19 Chance zůstávají s jedinou výhrou poslední. Boj o záchranu však zdaleka nekončí. Jihočešky se již připravují na barážákladní část zakončily basketbalistky U19 Chance prohrou v Hradci Králové 98:69 a nyní se již mohou plně soustředit na zápasy ve skupině play out, které začnou 19. března.

 


„Zachránit ženskou extraligu je náš hlavní cíl. Zápasy v play out bereme jako přípravu na baráž, které se už s největší pravděpodobností nevyhneme," říká kouč Strakonic Petr Martínek při pohledu do tabulky.

 


Baráž o udržení s finalisty první ligy budou hrát poslední dva týmy z Bonver ŽBL. Těmi jsou aktuálně U19 Chance a Ostrava. Ve skupině o 9. až 12. místo ztrácí Jihočešky na desátou Slovanku pět výher a trenér již s účastí v baráži téměř s jistotou počítá.

 


Současným postavením svého týmu však Petr Martínek rozhodně zklamaný není. „Na začátku sezony jsme vůbec nevěděli, co nás čeká. Měli jsme obavy, že budeme prohrávat všechny zápasy obrovským rozdílem. I já jsem překvapený, že byť jsme vyhráli jen jednou, sehráli jsme velice vyrovnané zápasy se Žabinami Brno, Karlovými Vary a VŠ Praha," zůstává trenér pozitivně naladěn. V těchto utkáních se rozhodlo až v samotné koncovce. „Při troše štěstí jsme klidně mohli mít pět výher na kontě. Myslím, že jsme naše fanoušky v základní části rozhodně nezklamali," je přesvědčen Martínek.

 


Povzbudivý je pro něj také názor odborné veřejnosti, podle které udělal strakonický basketbal obrovský krok vpřed. „Vážím si toho, protože pohled zvenčí je jiný, než když jste s týmem pořád. Zejména mladé hráčky zaznamenávají výrazný výkonnostní posun tím, že trénují a hrají s výrazně zkušenějšími hráčkami. Tyto zkušenosti pak zúročují ve svých věkových kategoriích," připomíná Petr Martínek skutečnost, že juniorky a kadetky postoupily ve svých soutěžích do vysněného play off a s předstihem se zachránily v extralize. „Teď ještě zachránit ženskou extraligu a bude to úplně vynikající," touží muž od kormidla.

 


Pozitiva z dosavadního průběhu ŽBL převažují, ne všechno je ale optimální. „Trochu doplácíme na úzký kádr, v týmu chybí na jednotlivých postech konkurence. Pokud bychom měli kádr širší, mohlo být naše postavení možná lepší." Trenér nemá na mysli pouze to, že se hráčky nemusí až tolik prát o místo v sestavě, ale problémy nastávají i v tréninku. „Některé juniorky a kadetky dostávají po náročném herním víkendu v pondělí a úterý volno, aby nebyly přetěžovány, každopádně nám však při společné přípravě schází," poznamenává trenér Martínek.

 


16. března se kromě zápasů ve skupině o udržení rozběhne také čtvrtfinále play off. V boji o ligový titul budou jasnými favoritkami basketbalistky USK Praha.

 


V minulých letech jim byly největšími konkurentkami hráčky brněnských Žabin, letos ale Moravanky budou hrát jen ve skupině o záchranu. „Žabiny disponují podobně jako my velmi mladým kádrem, a proto jsme s nimi sehrály velice vyrovnaná utkání. Jsme na stejné cestě, a proto mě zas tolik nepřekvapuje, že se potkáme v play out," pohlíží na situaci klubu se slavnou minulostí Petr Martínek.

 

Čtvrtfinále ŽBL:

USK Praha – Karlovy Vary
Nymburk – VŠ Praha
Hradec Králové – Slavia Praha
Trutnov – Valosun Brno

 

Play out ŽBL:

1. Žabiny Brno 8 výher
2. Slovanka MB 6 výher
3. SBŠ Ostrava 2 výhry
4. U19 Chance 1 výhra

 

Autor: Michal Havelka, www.denik.cz
Zdroj:
http://strakonicky.denik.cz/ostatni_region/zakladni-cast-zbl-je-minulosti-strakonice-bojuji-dal-20160309-kuy6.html

 
 

1. SEZONA 2018/2019

Program následujícího týdne:

program následujícího týdne: ČBF právě připravuje

2. Partneři

19.jpg

3.jpg

20.jpg

11.jpg

5.jpg

7.jpg

8.jpg

nts.jpg

14.jpg

26.jpg

21.jpg

molten.jpg

18.jpg

13.jpg

25.jpg

 


3. Najdete nás na Facebooku


4. Staň se součástí našeho klubu!

1.jpg

Přípravka BK Strakonice:
• pondělí 15.30- 16.30 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. nejmladší 16.30-18.00 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. pokročilí čtvrtek 15.30- 16.30 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. nejmladší 16.30-18.00 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. pokročilí

Kroužek při ZŠ FLČ Strakonice:
• /trenér: Mgr. Radka Drnková/ pátek 13.00-13.45 hod. tělocvična ZŠ FLČ Strakonice 1.+ 2. třída 13.45-14.30 hod. tělocvična ZŠ FLČ Strakonice 3. + 4. třída

Kroužek při ZŠ Povážská Strakonice:
• /trenér: Klára Kubičková/

Kroužek při ZŠ Dukelská Strakonice:
• /trenér: Mgr. Petr Martínek a Mgr. Petra Němejcová/ středa 12.30-13.30 hod. tělocvična ZŠ Dukelská Str. 1.+2.+3. třída

Podrobnější informace přímo u trenérů: Jaroslava Bernasová /šéftrenérka SpS BK Strakonice/ - mobil: 602 115 758 Mgr. Radka Drnková /trenérka přípravky/ - mobil: 733 186 560


Statistiky

Online: 3
Celkem: 957868
Měsíc: 12640
Den: 336