Jdi na obsah Jdi na menu

Záchrana nejvyšší soutěže žen se po vítězství nad Lokomotivou Trutnov přiblížila na dosah

141. U19 Chance - BK Lokomotiva Trutnov 62:43

/13:10, 6:14, 24:8, 19:11/

střelkyně: A. Jeništová 21, T. Šípová 18, Š. Jozová 9, K. Tomšovicová, E. Petrušková po 6, T. Brušáková 2

Strakonický U19 Chance ještě má na rozdíl od Trutnova o co hrát a na výsledku to bylo poznat. Hosté přijeli na jih Čech ve výrazně omlazené sestavě a drželi se jen první poločas, pak prohrály 62:43. V tom naopak U 19 Chance hostující hráčky přehrávaly a v poločase držely mírný náskok. Třetí čtvrtinu ale ztratily 8:24 a o výsledku bylo rozhodnuto. U 19 Chance tak získaly šestou výhru v sezoně a s největší pravděpodobností zakončí ročník na desáté příčce. K výhře nejvíce přispěly zkušené podkošové hráčky domácích. Alena Jeništová s Terezou Šípovou se složily na 39 bodech a jediné se z domácího týmu dostaly přes deset bodů. V dresu Trutnova to zvládla pouze čtrnáctibodová Kristýna Holubcová.

Petr Martínek (trenér U19 Chance):„Trutnovské hráčky nás v prvním poločase a zejména v druhé desetiminutovce zaskočily předvedenou až nebojácnou hrou. Náš tým se trápil zejména ve střelecké koncovce. Hledali jsme klid i střeleckou jistotu. V poločase jsme nabrali manko 5 bodů. O výsledku však rozhodla třetí čtvrtina, kdy jsme nejenom zvýšili agresivitu na hráče s míčem, ale zejména protrhli střelecké trápení a získali tak do dalšího průběhu utkání potřebný klid. V posledním dějství jsme nepřipustili žádné drama a za aplausu diváků jsme získali cenný i veledůležitý skalp jasného vítěze play-out. Druhý poločas vyzněl zcela pro nás, jak herně tak i ve vývoji skóre /43:19/. Jsme rádi, že jsme dnes vyhráli. Holky zase ukázaly, že mají basketbalové srdíčko na správném místě. I když se jim nedařilo bojovaly, dřely a nakonec zaslouženě získaly vítězství.

Z individualit se dnes prosadily obě podkošové hráčky – Alena Jeništová 21 bodů a 18 doskoků, Tereza Šípová 18 bodů a 8 doskoků. Nad nimi však vládla rozehrávačka Kristýna Tomšovicová, která svým neúnavným výkonem po celém hřišti dokonale strhla ostatní k obratu ve vývoji utkání. V závěru se sluší pochválit trutnovské hráčky, které v omlazené sestavě předvedly v dnešním utkání sympatický výkon“.

Petr Kapitulčin (trenér Trutnov):„Dnešní zápas byl zápasem dvou rozdílných poločasů. V prvním poločase jsme v omlazené sestavě velice dobře bránili, bohužel nedařilo se nám proměňovat jednoznačné střelecké příležitosti, a tak byl poločasový rozdíl jen minimální. Ve druhém poločase dostaly naše mladé pivotmanky obrovskou školu od domácích T. Šípové a A. Jeništové, které se dokázaly bodově prosadit, a to rozhodlo o konečném výsledku.“