Výkon U19 Chance zůstal za očekáváním

basketr-chance---kv-27.11.2016-132.jpg12. kolo ŽBL, neděle 27. listopadu:
U19 Chance – BA Karlovy Vary 44:84 (7:19, 20:39, 31:72).
Body:
Traubová 11, Kohoutová a Svobodová 7, Rybová 6, Dudáčková 5, Malá 4, Petrušková 2, Musilová a Holubová 1 – Reisingerová 14, Rokošová 12, Kušlitová 11, Andělová 9, Matulková, Pohunková a Aulichová 6, Šmídková a Zuzáková 5, Malečková a Řeháčková 4, Drahokoupilová 2. Rozhodčí: Baudyš, Peterková. Fauly: 26:22. Trestné hody: 16/6:34/24. Trojky: 14/2:10/2. Přihlíželo 200 diváků.

Karlovarské basketbalistky bez problémů splnily na jihu Čech roli favoritek. Domácí hráčky nepustily ani jednou do vedení a navíc všechny hráčky z kádru strávily na palubovce více než deset minut. Zajímavé odpoledne pak prožila Veronika Aulichová, která při svém premiéře v ŽBL za více jak 11 minut zaznamenala šest bodů.

Nejužitečnější hráčka zápasu Julia Reisingerová zaznamenala deset ze svých 14 bodů z trestných hodů. Otázka je, jak velkou radost svým výkonem udělala své mámě. Nejlepší ligová střelkyně historie totiž válí za strakonické béčko.

Jiří Johanes, U19 Chance: "S výhrou jsme nepočítali, ale předpokládali jsme, že podáme lepší výkon. Hráčkám chybělo větší nasazení, soupeřky nás dostávaly do pozic, kde jsme být nechtěli. Agresivnější jsme chtěli být my, ale nepovedlo se nám to, bylo tomu naopak."

Marcela Krämer, BA Karlovy Vary: "Do Strakonic jsme si přijely pro dva body a kdyby tomu bylo jinak, bylo by to pro nás veliké zklamání. Nabádala jsem holky, aby v žádném případě utkání nepodcenily. Myslím, že se strakonické holky s tím perou statečně a dělají, co mohou. Měly tam nějaké pěkné momenty."