Jdi na obsah Jdi na menu
 

Výborná bilance v basketbalových minisoutěžích

minizakyne.jpgOstravské mistrovství České republiky nejstarších minidívek ukončilo letošní soutěže minižactva.

 

Před tímto přeborem se hrály národní festivaly mladších a nejmladších, které jsou také neoficiálním přeborem ČR, neboť na  festival postupují jen nejlepší týmy.

 

Celkově se v těchto vrcholných turnajích představilo 32 současně nejlepších týmů v ČR, čili přehlídka nejúspěšnějších. Proto již trojnásobná účast Strakonic je úspěchem a ten navíc násobí skutečnost, že ve všech třech věkových kategoriích hrálo jen pět klubů - jako tradičně Hradec Králové a HB Praha, dále Ostrava, Jičín, ale také stejně tradičně také    Strakonice, žádné jiné týmy ani USK nebo Brno, Trutnov, Karlovy Vary.

 

To nejlépe potvrzuje dlouholetou kvalitní strakonickou basketbalovou školu. Navíc z uvedené pětice jen Hradec a HB Praha skončily ve všech třech kategoriích nad Strakonicemi. Třetí Jičín v nejstarší kategorii je posílen čtyřmi hráčkami z Nové Paky, to logicky při povinném střídání pětic je prakticky zcela jiný, než vlastní tým. Ale i HB Praha nehraje jen se svými dívkami. To násobí svědomitou práci strakonických basketbalových  trenérů. Na samém počátku všech těchto družstev  stojí především mimořádná píle a obětavost Radky Drnkové. Na její práci navazují další trenéři, a to nejen trenéři současných minitýmů, ale stejně tak žactva a také dorostu.

 

Dvě sedmá místa v kategoriích nejmladších a mladších a čtvrté  v nejstarší je jednak velmi dobré vysvědčení, ale také nadějí pro další léta. 

 

Kvalitu našich dívek potvrzují také výkony v řadě doplňujících individuálních soutěžích. 

 

Z uvedeného vyplývá, že strakonický minibasketbal v základní  výchově mládeže je mezi třemi nejlepšími v ČR. Navíc  v loňské sezoně prohrály současné nejstarší mini s Hradcem a a HB  rozdílem nad 30 bodů a dnes rozdílem do deseti bodů. I proto můžeme, při píli všech, doufat v další postupné zlepšování.

 

Také naše střelecká tabulka poskytuje oprávněnou naději, neboť v letošní sezoně dávalo body 55 dívek a navíc je doplňují i dívky, které zatím nebodovaly. Stručně řečeno - široká základna je výborná záloha.

 

Svůj podíl na rozvoji má také školská liga, která vznikla na základě iniciativy rodiny Svobodů, za podpory Radky Drnkové, Edity Šujanové a Kláry Kubičkové. Pomáhá i ochota mladých soudců. Také ve školské lize dávalo body 65 dívek a 22 chlapců.

 

Na dobrých výsledcích v  přeborech mají všichni svůj podíl a že byly dosaženy, přes náš tradiční nedostatek v zapojení vyšších hráček, jen násobí úspěšnost strakonické výchovy.

 

Proto si zaslouží všichni, kteří svou účastí pomáhají, potlesk a podporu.

 

Miroslav Vondřička, Foto Jan Škrle

 
 

1. SEZONA 2018/2019

Program následujícího týdne:

program následujícího týdne: ČBF právě připravuje

2. Partneři

19.jpg

3.jpg

20.jpg

11.jpg

5.jpg

7.jpg

8.jpg

nts.jpg

14.jpg

26.jpg

21.jpg

molten.jpg

18.jpg

13.jpg

25.jpg

 


3. Najdete nás na Facebooku


4. Staň se součástí našeho klubu!

1.jpg

Přípravka BK Strakonice:
• pondělí 15.30- 16.30 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. nejmladší 16.30-18.00 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. pokročilí čtvrtek 15.30- 16.30 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. nejmladší 16.30-18.00 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. pokročilí

Kroužek při ZŠ FLČ Strakonice:
• /trenér: Mgr. Radka Drnková/ pátek 13.00-13.45 hod. tělocvična ZŠ FLČ Strakonice 1.+ 2. třída 13.45-14.30 hod. tělocvična ZŠ FLČ Strakonice 3. + 4. třída

Kroužek při ZŠ Povážská Strakonice:
• /trenér: Klára Kubičková/

Kroužek při ZŠ Dukelská Strakonice:
• /trenér: Mgr. Petr Martínek a Mgr. Petra Němejcová/ středa 12.30-13.30 hod. tělocvična ZŠ Dukelská Str. 1.+2.+3. třída

Podrobnější informace přímo u trenérů: Jaroslava Bernasová /šéftrenérka SpS BK Strakonice/ - mobil: 602 115 758 Mgr. Radka Drnková /trenérka přípravky/ - mobil: 733 186 560


Statistiky

Online: 2
Celkem: 957867
Měsíc: 12639
Den: 335