Jdi na obsah Jdi na menu

Utkání s DbaK? I přes smolnou porážku bylo tím nejlepším

z-basket-kad---florbal---stojni-tenis-30.11.2014-087.jpgZákladní skupinu Žákovské ligy zakončují starší žákyně Basketbalového klubu Strakonice, jehož generálním partnerem je Skupina ČEZ, na šestém místě.

Liga starších žákyň

Loko Karlovy Vary - BK Strakonice 55:76 (14:13, 25:35, 42:57).

Body: Brušáková Tereza 19, Šípová Tereza 11, Votavová Kateřina 10, Sedláčková Aneta 9, Kochová Natálie 8, Lukačevičová Emma 7, Šlehoferová Michaela 4, Bydžovská Nikola 3, Jánská Markéta 2, Školníková Lenka 2, Vadlejchová Sára 1

Celý první poločas byl ve znamení střeleckého trápení strakonických hráček. Dokázaly si vytvářet značené množství šancí, ale chyběla kvalitní finální přihrávka, nebo přesnost v zakončení. Také chyby našich basketbalistek při obranné činnosti umožňovaly domácím děvčatům držet se téměř celý poločas na dostřel. Až v závěrečné minutě poločasu se podařilo, po úspěšných protiútocích a střele s klaksonem, odskočit na dvouciferný rozdíl. Chvilkové povolení v naši koncentraci ve 4. minutě třetího období, kdy domácí žačky sérií šesti bodů stáhly náskok, mohlo přinést zdramatizování zápasu. Po oddechovém čase se naše hra zklidnila, zpřesnila a po zbytek utkání strakonický tým postupně navyšovaly rozdíl ve skóre.

BK Strakonice – DbaK 67:74 (14:14, 25:38, 45:61).

Body: Šípová Tereza 20, Brušáková Tereza 13, Bydžovská Nikola 9, Sedláčková Aneta 7, Vadlejchová Sára 6, Jánská Markéta 5, Lukačevičová Emma 2, Školníková Lenka 2, Kochová Natálie 1, Němcová Nikol 1, Votavová Kateřina 1.

V posledním utkání základní skupiny žákovské ligy přivítaly starší žačky na své palubovce vedoucí tým naší skupiny. Domácí vstoupily do utkání nebojácně a s velkým favoritem dokázaly v první čtvrtině držet krok ve všech herních činnostech. V úvodu druhé části hostující hráčky přitlačily v zónové obraně a donutily strakonické žačky k jednoduchým ztrátám. Opět nás trápila laxnost a nepřesnost v zakončení a soupeřky si dokázaly vypracovat větší náskok. Po poločasové výměně stran se obraz hry vrátil do první čtvrtiny a dařil se nám držet s favoritkami krok. V závěrečné čtvrtině se domácím děvčatům podaří neuvěřitelný obrat. Skvělou obrannou činností donutí soupeřky k chybám. Ty se daří trestat po úspěšných protiútocích, která neomylně zakončuje Tereza Šípová a tak se v 7. minutě závěrečné čtvrtiny domácí ujímají vedení 65: 63. V závěrečných minutách strakonické basketačky opouští střelecké štěstí a několik střel skončí jen na obroučce. Hostující děvčata se po sérii oddechových časů dokázala střelecky prosadit a vzít si vedení zpátky.

I přes smolnou porážku odehrály strakonické žačky nejlepší utkání základní skupiny. V průběhu zápasu, i když se nedařilo, nic nezabalily, dřely, bojovaly a sáhly si na dno fyzických i psychických sil. Pochvalu zaslouží všechny, které se objevily na hřišti.

Základní skupinu žákovské ligy zakončují hráčky BK Strakonice na 6. místě. Určitě bylo na lepší umístění, obzvláště poslední venkovní zápasy se měly vyhrát a také oba zápasy proti Slovance byly hratelné. Oproti loňskému roku je tým oslabený o Lídu Dudáčkovou, která byla „postaršena“ a hraje za starší kategorie. V průběhu podzimu tým provázela řada smolných okamžiků. Nejprve se dlouhodobě zranila Nikola Drnková, které přejeme brzký návrat na palubovku. Také Nikol Němcová přišla o spousty zápasů a vrátila se až v posledním kole. Další hráčky v průběhu podzimu marodily, nebo byly zraněné a tak se tým nedokázal nikdy sejít v nejsilnější možné sestavě. Příležitost tak dostaly do letošní sezóny méně hrající dívky a se svou novou rolí se postupně sžívaly. V prvních utkáních na nich byla zjevně viditelná chybějící herní praxe, ale v průběhu podzimu si začaly osvojovat herní návyky, více si věřit a prosazovat se. Většina hráček už teď, v polovině sezóny, dokázala překonat své střelecké zápisy z loňské soutěže.

Další zápasy nás čekají až v roce 2015, proto bych rád všem hráčkám popřál do nového roku hlavně hodně zdraví, tréninkové píle, pracovitosti, vůli se zlepšovat a potřebné štěstí při střeleckých pokusech.