Jdi na obsah Jdi na menu

Úspěšná kvalifikace o extraligu kadetek U17

basket-kadetky-strakonice---trutnov-010.jpgOd pátku 29. do soboty 30. května sehrály kadetky BK Strakonice kvalifikaci o extraligu U17. Ta se odehrála ve dvou tříčlenných skupinách. V Kožlanech změřily síly DBaK Plzeň, BK Strakonice a Jablonec nad Nisou v Havířově domácí s Hradcem Králové a Olomoucí. Právo účasti v extralize si vybojovali pouze vítězové skupin. Zatímco našemu družstvu se extraligovou příslušnost obhájit podařilo, hráčky z dlohouleté bašty dívčího mládežnického basketbalu v Hradci Králové se s nejvyšší soutěží loučí.

DBaK Plzeň – BK Strakonice 55:61.

Za BK hrály a střílely: Dudáčková a Voráčková po 20, Rajtmajerová a Vadlejchová po 8, Brušáková5, Šípová, Bydžovská, Votavová a Schallerová.

Velice těžký zápas, který jsme nezačali dobře (9:4). V průběhu první čtvrtiny jsme skóre srovnali před poločasem si vytvořili náskok, který kolísal okolo 10 bodů. Ve třetí čtvrtině se nám soupeřky přiblížily až na rozdíl jednoho bodu (41:42). V krizové chvíli družstvo střelecky podpořily Verča Voráčková a Lída Dudáčková. Přesto byl závěr utkání nesmírně dramatický až do posledních vteřin. Závěr utkání jsme dobře zvládli po taktické stránce a zaslouženě zvítězili.

BK Strakonice – Bižuterie Jablonec nad Nisou 107:37.

Za BK hrály a střílely: Brušáková a Schallerová po 20, Voráčková 16, Rajtmajerová 13, Dudáčková 12, Bydžovská a Votavová po 8, Lukačevičová 7, Vadlejchová 2 a Jánská.

Od úvodních minut zápasu se projevovala naše herní kvalita a o potřebné výhře jsme rozhodli během několika minut. Zbytek zápasu se proměnil v exhibici.

Nepřetržitá účast družstev BK Strakonice v nejvyšších soutěžích od žákyň až po dospělé v posledních 15 letech je obdivuhodná. Díky patří hráčkám, trenérům, rodičům a všem, kteří nám pomohli v přípravě. STRAKONICE TO JE VÁLEC!