Jdi na obsah Jdi na menu

U19 Chance dorazily pozdě, ale odváží si výhru

Technic Brno - U19 Chance 65:81

střelci: T. Šípová 26, A. Jeništová 20, K. Tomšovicová 17, E. Petrušková 10, Š. Jozová 6, S. Vadlejchová 2

Duel mezi Technicem a U19 Chance poznamenala zácpa na dálnici D1, kvůli které dorazily hostující hráčky k utkání pozdě a ovlivnilo to i jejich vstup do zápasu. První půle byla vyrovnaná, pak se ale Jihočešky probraly, třetí desetiminutovku ovládly 20:11 a celý zápas nakonec 81:65. V závěru se už Technic pod dvouciferný rozdíl nedostal. Tento zápas měl po dvou dvacetibodových střelkyních na obou stranách, nejlepší byla s 26 body hostující Tereza Šípová, 22 bodů dala na straně Brna Kamila Selucká.

Lucie Zítková (trenérka Technic Brno): „Dnešní zapas byl ze strany soupeře skvělý, my jsme mu bohužel nestačily ani v obraně ani v útoku. Snad to pro nás bude ponaučeni do příštích utkání.“

Petr Martínek (trenér U19 Chance): „V úvodu bychom chtěli poděkovat družstvu Technic Brno, protože na nás dlouho čekalo, když jsme uvízli v dálniční zácpě. Těžko jsme v první dvacetiminutovce vyrovnávali s tempem hry, chvíli to na hřišti vypadalo, jako že stále sedíme v autě. V druhém poločase jsme však dokázali přepnout na vyšší obrátky. Soupeřky jsme dokázali v obraně dostat pod tlak a dokonale jsme využili výškovou převahu pod košem. Rozhodující zlom přišel ve 3. čtvrtině, kdy jsme si vytvořili dvouciferný náskok, který jsme udrželi až do konce utkání. Odjíždíme  spokojení, neboť jsme získali důležité vítězství na hřišti soupeře. Za předvedený výkon zaslouží všechny aktérky poděkování, neboť není jednoduché se po 5 –ti hodinách jízdy připravit koncentrovaně na duel. My jsme ho však zvládli a posílili tak naději na konečnou záchranu ŽBL pro Strakonice. V utkání jsme ve všech herních činnostech předčili soupeřky z Brna.