Tým dostal pochvalu za soudržnost a enormní nasazení

29.jpgExtraliga juniorek U-19

21. kolo: Valosun Brno – BK Strakonice 76:61 (33:37).

Body: Gaislerová 31, Krejčová 10, Malá 8, Dudáčková 6, Fauová, Makovcová, Voráčková 2.

V 1. kole nového ročníku extraligy juniorek jsme zavítali do Brna. V sobotní podvečer 27. září jsme se střetli s týmem Valosunu Brno. Naše sestava byla oslabena o kapitánku Hanku Kuncipálovou (na tréninku si poranila koleno).

Vstup do utkání byl z naší strany úspěšný / v 5. minutě utkání stav 5-11/. Domácí děvčata jsme zaskočili nebojácným a týmovým výkonem, jak v obraně tak i v útoku. Zpočátku jsme praktikovali osobní obranu s odstupováním a vyráželi do rychlých protiútoků, které jsme velmi úspěšně dokázali proměňovat. Soupeř sice na konci 1. čtvrtiny vyrovnal stav /14:15/, ale ve 2. čtvrtině jsme dokázali znovu soupeři odskočiit a do šaten se odcházelo za příznivého stavu 33:37.

Ve 3. čtvrtině jsme změnili obranu na zónovou. Brňanky si s ní nevěděly rady a naše basketbalistky zvýšily náskok ve skóre až na rozdíl 10 bodů /41:51/. Poté nastal však zlom v utkání. A soupeř poslední 4 minuty 3. čtvrtiny zcela ovládl a tento úsek vyhrál 14:0. Naše obraná fáze v tuto chvíli však stále fungovala na dobré úrovni, mnoho míčů jsme i doskočili, ale v útoku jsme zaznamenali mnoho jednoduchých až školáckých ztrát, které soupeřky nekompromisně jednoduše trestaly. V této fázi utkání dokázaly Brňanky zcela otočit vývoj utkání. V poslední čtvrtině jsme se snažili ještě nepříznivý stav zvrátit, ale našemu týmu chybělo nejen štěstí, ale i fyzické síly a pramálo zkušeností z těžkých utkání této věkové kategorie. Zkušený soupeř z Valosunu si utkání pohlídal a získal vítězství.

Komentář trenéra Petra Martínka: "Naše děvčata byla 3. čtvrtiny lepším celkem než soupeř z Brna. Dle mého názoru nám v poslední čtvrtině nepřálo sportovní štěstí, hráčkám rychle ubývaly fyzické a díky agresivní hře soupeřek jsme se dopouštěli mnoha jednoduchých a nevynucených ztrát. Ovšem vzhledem k tomu, že s námi do Brna odcestovali i kadetky roč. 1998, 1999 a postaršená basketbalistka roč. 2000 není nic ztraceno, neboť pro tyto děvčata jsou prožité zkušenosti v těžkých utkáních této kategorie velkým přínosem. Pochválit lze celý tým za týmovou soudržnost, enormní nasazení a chuť vyhrát. Střelecky se blýskla M. Gaislerová /autorka 30 bodů/."

22. kolo: SŠMH Brno – BK Strakonice 96:41 (50:27).

Body: Gaislerová 16, Krejčová 11, Fauová 7, Voráčková 4, Malá 2, Makovcová 1.

V nedělním slunečném dopoledni jsme se utkali s týmem Gambrinusu SIKA Brno. S vysoce favorizovaným celkem aspirujícím na titul Mistryň ČR v této kategorii jsme dokázali držet krok pouze v 1. čtvrtině, která skončila 23 – 16. Poté se „brněnský stroj“ rozjel na plné obrátky a naše děvčata mnohdy nevěděla kam dřív skočit. Postupem času se rozdíl ve hře stále zvyšoval a narůstal i rozdíl ve skóre. Přesto je potřeba děvčata od Otavy pochválit za „srdnatý výkon“ proti vyšším a věkově i starším děvčatům z Brna /některá z nich mají zkušenosti z ženské ŽBL či Euroligy/. Pozitivním bylo, že do utkání zasáhla všechna děvčata.