Jdi na obsah Jdi na menu
 

Strakonice dál vychovávají mladé reprezentantky

brusakova.jpgPrvní soustředění předvýběru budoucích kadetek (ročník narození 2000) pro tým České republiky se konalo minulý týden v Brandýse nad Labem. Jednalo se o sraz třiceti dívek z českých oblastí, druhý bude na Moravě, mezi nimiž nechyběly ani dvě hráčky BK Strakonice, jehož generálním partnerem je Skupina ČEZ, – Tereza Brušáková a Ludmila Dudáčková.

Samotná nominace do výběru je pro děvčata prvním krůčkem a povzbuzením pro další intenzivní přípravu, ale je také motivem pro všechny mladé hráčky Strakonic. Jejich účast je nejlepší odměnou za jejich dosavadní poctivý přístup k tréninku. A je také potvrzením strakonické basketbalové školy, která dodala do reprezentace mládeže bezmála čtyřicet hráček. Na jejich nominaci má podíl nejen jejich píle, ale také všech jejich spoluhráček, které jim na trénincích vytváří konkurenci. „Na jejich dalším růstu budeme spolupracovat a držet palce, aby se nezranily a vydržely, i měly kapičku štěstí,“ říká za všechny trenéry z BK Strakonice Miroslav Vondřička.

 

Jak se vám na soustředění líbilo?

Ludmila Dudáčková: Líbilo se mi tam, tréninky byly dobré, ubytování také.

Tereza Brušáková: Byl to pro mě skvělý zážitek. A hlavně čest, že jsem se tam dostala. Moc se mi tam líbilo, a to po všech stránkách. Přístup trenérů, tréninky, holky – všechno bylo super.

Mohly byste přiblížit náplň tréninků?

Ludmila: První trénink byl především o driblingu, další dva byly o hře jedna na jednu a tři na tři, večerní trénink byl hlavně o střelbě a na posledním úterním tréninku jsme hrály pět na pět.

Tereza: Byly jsme rozděleny na dvě skupiny, v nichž jsme trénovaly. První trénink byl zaměřený na dribling, koordinaci s míčem a různé individuální činnosti každé hráčky. Další tréninky byly věnovány hře 1 na 1, 3 na 3, 5 na 5 a střelbě. Mezi tréninky jsme měly samozřejmě volno a večer regeneraci. Plavání, saunu, vířivku, atd.

Co jste si odnesly do dalšího basketbalového života?

Ludmila: Byla to pro mě zajímavá zkušenost, alespoň jsem měla možnost porovnat konkurenci.

Tereza: Nové basketbalové zkušenosti a ohromnou motivaci do dalších zápasů, tréninků. A určitě se budu rvát o to, dostat se ve výběru dál.

Na jaké úrovni jsou ostatní hráčky? Je konkurence veliká?

Ludmila: Konkurence byla na podobné úrovni jako já.

Tereza: Konkurence byla opravdu veliká. Hlavně na rozehře, tam bych řekla, že byla největší. Ale i na ostatních postech byla velká. Všechny hráčky byly prostě dobré.

 

Zdroj: Týdeník Strakonicko, www.jcted.cz

 
 

1. SEZONA 2018/2019

Program následujícího týdne:

program následujícího týdne: ČBF právě připravuje

2. Partneři

19.jpg

3.jpg

20.jpg

11.jpg

5.jpg

7.jpg

8.jpg

nts.jpg

14.jpg

26.jpg

21.jpg

molten.jpg

18.jpg

13.jpg

25.jpg

 


3. Najdete nás na Facebooku


4. Staň se součástí našeho klubu!

1.jpg

Přípravka BK Strakonice:
• pondělí 15.30- 16.30 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. nejmladší 16.30-18.00 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. pokročilí čtvrtek 15.30- 16.30 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. nejmladší 16.30-18.00 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. pokročilí

Kroužek při ZŠ FLČ Strakonice:
• /trenér: Mgr. Radka Drnková/ pátek 13.00-13.45 hod. tělocvična ZŠ FLČ Strakonice 1.+ 2. třída 13.45-14.30 hod. tělocvična ZŠ FLČ Strakonice 3. + 4. třída

Kroužek při ZŠ Povážská Strakonice:
• /trenér: Klára Kubičková/

Kroužek při ZŠ Dukelská Strakonice:
• /trenér: Mgr. Petr Martínek a Mgr. Petra Němejcová/ středa 12.30-13.30 hod. tělocvična ZŠ Dukelská Str. 1.+2.+3. třída

Podrobnější informace přímo u trenérů: Jaroslava Bernasová /šéftrenérka SpS BK Strakonice/ - mobil: 602 115 758 Mgr. Radka Drnková /trenérka přípravky/ - mobil: 733 186 560


Statistiky

Online: 5
Celkem: 947296
Měsíc: 11248
Den: 424