Jdi na obsah Jdi na menu

Starší žákyně zakončily sezonu na druhém místě

p3290430.jpgZ posledního víkendu přiváží strakonické žačky jedno vítězství a jednu porážku, celkově končí na skvělém druhém místě ve své skupině žákovské ligy.

BK Baník Most - BK Strakonice 63:58 (17:12, 33:27, 49:43).

Body: Bydžovská Nikola 17, Brušáková Tereza 14, Lukačevičová Emma 8, Vadlejchová Sára 8, Votavová Kateřina 4, Sedláčková Aneta 3, Jánská Markéta 2, Školníková Lenka 2.

Domácí družstvo má svou hru založenou na dvou hráčkách, které se umí prosadit i proti zdvojené obraně a pravidelně dávají více jak dvě třetiny bodů svého týmu.

V úvodních minutách se hra přelévala z jedné poloviny na druhou a hrál se rychlý basketbal. Na přelomu první a druhé čtvrtiny si domácí žačky dokázaly vypracovat dvanáctibodové vedení. V závěru poločasu, po prostřídání klíčových domácích hráček, se podařilos strakonickým basketbalistkám přiblížit na přijatelný poločasový rozdíl. Po změně stran se naše hra zlepšila a po dvou úspěšných trojkách se podařilo otočit skóre na 43:41. Poté přišla, pro nás velmi nevydařená dvojminutovka, kdy domácí Merhautová, sérií úspěšných střel, zvrátila vedení na domácí stranu. V závěrečné čtvrtině už hostující hráčky marně dotahovaly ztracené vedení.

Loko Karlovy Vary - BK Strakonice 44:80 (18:20, 26:39, 36:64).

Body: Brušáková Tereza 22, Vadlejchová Sára 17, Votavová Kateřina 14, Bydžovská Nikola 10, Bittnerová Tereza 6, Lukačevičová Emma 4, Sedláčková Aneta 4, Svobodová Sabrina 3, Jánská Markéta 0, Kochová Natálie 0, Němcová Nikol 0, Školníková Lenka 0.

V neděli nás doplnily čtyři hráčky, které obětavý rodič ráno přivezl do Karlových Varů. V první části byly domácí žačky vyrovnaným soupeřem, až v polovině druhé čtvrtiny, po sérii rychlých protiútoků, se podařilo hostujícím basketbalistkám odskočit na větší bodový rozdíl. Ve druhém poločase už se plně projevila strakonická herní vyspělost a vyrovnanější lavička. Hráčky výborně bránily a po zisku míče vyrážely do rychlých protiútoků. Utkání stylově zakončila Sába Svobodová úspěšnou trojkou. Pochvalu, za své první utkání mezi staršími děvčaty, zaslouží Tereza Bittnerová. Ke svým úspěšným střelám přidala dobrou práci na doskoku a zisky při presinku. Také Sára Vadlejchová a Kačka Votavová konečně dokázaly využít svých předností a bodově se prosadit.