Jdi na obsah Jdi na menu
 

Starší žákyně vyhrály turnaj v ukrajinském Rivne

img_0267.jpgZ letního kempu v Kralupech, kde tréninky vedli trenéři národních ukrajinských týmů, si děvčata přivezla pozvánku na turnaj, který organizovala Sportovní škola olympijských rezerv v Rivne na Ukrajině. Přestože bylo místo konání turnaje pro nás trochu z ruky (asi 1 100 km), lákala nás avizovaná sportovní úroveň turnaje, doprovodný program, materiální zabezpečení turnaje, nová přátelství vzniklá na kempu a také pro nás téměř exotická oblast konání.

Než jsme vyjeli, došlo ještě k dalším organizačním změnám, 7 hráček ze Strakonic doplnilo 5 hráček z Kralup. K utkání v Rivne jsme nastupovaly ve složení: Strakonice – M. Lipavská, A. Lukačevičová, T. Nepodalová, A. Požárková, V. Roučková, T. Soukupová a B. Suchanová, z Kralup – N. Durdová, V. Durdová, K. Helebrantová, A. Kohoutová a N. Krchová; trenérkou týmu byla strakonická A. Maršánová.

První utkání jsme hrály proti děvčatům ze sportovní školy v Oděse (Ukrajina). Přestože byl začátek utkání rozpačitý, děvčata se herně neznala a neměla žádný společný trénink, vyhrály jsme 60:39. Hra se lépe dařila, pokud hrála v pětkách děvčata ze stejných klubů. Během prvního utkání jsme se navzájem herně poznaly a těšily se na další zápasy.

Po utkání následovalo slavnostní zahájení turnaje s hymnami všech zúčastněných a střelecká soutěž, kterou náš tým těsně vyhrál před Rivne.

Ve druhém utkání jsme nastoupily proti týmu ze Sportovní školy v Brestu (Bělorusko). V týmu hostů do zranění dominovala šikovná 186 cm vysoká pivotmanka. Výbornou kolektivní obranou jsme otupily její nájezdy a rychlými protiútoky, které chválili trenéři všech družstev, jsme zvyšovaly náskok až na 76:30.

Finálové utkání jsme sehrály s domácím týmem Rivne. Halu zaplnili domácí fanoušci a atmosféra byla bouřlivá. Našemu složenému týmu se začalo dařit hned od začátku. Soustředěná agresivní obrana po celém hřišti se zdvojováním přinášela ovoce. Získaly jsme spoustu míčů a z protiútoků daly hodně laciných košů. Úspěšná byla i střelba ze střední vzdálenosti a nájezdy podkošových hráček. Rozjetému týmu se dařilo a všechny hráčky chtěly být na hřišti. Přestože jsme porazily domácí rozdílem třídy 81:29, byl náš výkon po zásluze odměněn potleskem diváků.

S vítězstvím v turnaji a předvedenou hrou byla trenérka českého týmu spokojena. Nakonec si pochvalovala spojení nejlepších hráček obou týmů (z Kralup a Strakonic). Vždy bylo kam sáhnout, pokud se nedařilo jedné hráčce, plnohodnotně ji zastoupila jiná. Vyrovnanost týmu zvyšovala konkurenci a umožnila hrát naplno po celé utkání.

Vítězství v turnaji a zisk zlatých medailí je zaslouženou odměnou všem hráčkám za snahu a bojovnost během celého turnaje.

Body: Suchanová 48, Soukupová 40, Helebrantová 28, Požárková 24, Kohoutová 22, Nepodalová 17, Roučková 15, Durdová V. 9, Durdová N. 8, Lipavská, Lukačevičová a Krchová po 2.

Nejlepší hráčkou turnaje byla B. Suchanová, nejlepší hráčkou týmu T. Soukupová a nejlepší defenzivní hráčkou s obranným doskokem A. Kohoutová.

Nutno také poděkovat MěÚ za propagační materiály a rodičům děvčat za dopravu a podporu při zajišťování zcela výjimečné akce.

 

Připravila trenérka týmu Alena Maršánová

 
 

1. SEZONA 2018/2019

Program následujícího týdne:

program následujícího týdne: ČBF právě připravuje

2. Partneři

19.jpg

3.jpg

20.jpg

11.jpg

5.jpg

7.jpg

8.jpg

nts.jpg

14.jpg

26.jpg

21.jpg

molten.jpg

18.jpg

13.jpg

25.jpg

 


3. Najdete nás na Facebooku


4. Staň se součástí našeho klubu!

1.jpg

Přípravka BK Strakonice:
• pondělí 15.30- 16.30 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. nejmladší 16.30-18.00 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. pokročilí čtvrtek 15.30- 16.30 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. nejmladší 16.30-18.00 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. pokročilí

Kroužek při ZŠ FLČ Strakonice:
• /trenér: Mgr. Radka Drnková/ pátek 13.00-13.45 hod. tělocvična ZŠ FLČ Strakonice 1.+ 2. třída 13.45-14.30 hod. tělocvična ZŠ FLČ Strakonice 3. + 4. třída

Kroužek při ZŠ Povážská Strakonice:
• /trenér: Klára Kubičková/

Kroužek při ZŠ Dukelská Strakonice:
• /trenér: Mgr. Petr Martínek a Mgr. Petra Němejcová/ středa 12.30-13.30 hod. tělocvična ZŠ Dukelská Str. 1.+2.+3. třída

Podrobnější informace přímo u trenérů: Jaroslava Bernasová /šéftrenérka SpS BK Strakonice/ - mobil: 602 115 758 Mgr. Radka Drnková /trenérka přípravky/ - mobil: 733 186 560


Statistiky

Online: 6
Celkem: 936261
Měsíc: 11209
Den: 424