Starší žákyně předvedly proti Mostu parádní obrat

047.jpgLiga starších žákyň
BK Strakonice - Slovan Ústí nad Labem 55:44 (21:12, 32:21, 49:35).

Body: Drnková Nikola 18, Němcová Nikol 10, Brušáková Tereza 9, Sedláčková Aneta 6, Šípová Tereza 5, Bydžovská Nikola 4, Lukačevičová Emma 2, Vadlejchová Sára 1, Jánská Markéta 0, Kochová Natálie 0, Školníková Lenka 0, Votavová Kateřina 0

Velice povedený vstup do sobotního střetnutí, kdy se dařilo domácím hráčkám nutit svou aktivní obranou soupeřky ke ztrátám a chodit do snadného zakončení. Povolení koncentrace v úvodu druhé čtvrtiny umožnilo hostům vrátit se do zápasu a srovnat skóre na 21:21. Po oddechovém čase se naše hra opět zpřesnila a dobrá obrana nedovolila do konce poločasu bodový zápis na straně hostujícího družstva. V druhém poločase se hra vyrovnala a byl to více boj, než pohledný basketbal.

BK Strakonice - BK Baník Most 72:68 (11:22, 25:37, 46:54).

Body: Brušáková Tereza 15, Drnková Nikola 15, Bydžovská Nikola 14, Němcová Nikol 11, Lukačevičová Emma 6, Šípová Tereza 5, Jánská Markéta 4, Sedláčková Aneta 2, Kochová Natálie 0, Školníková Lenka 0, Vadlejchová Sára 0, Votavová Kateřina 0

V začátku zápasu se domácí hráčky nechaly zaskočit velice agresivní až tvrdou celohřišťovou zónovou obranou soupeřek. Dopouštěly se zbytečných ztrát a technických přestupků. Celý první poločas měly domácí děvčata problém se přes tvrdou obranu dostávat do střeleckých příležitostí, a když už se do nich dostaly, nedařilo se jim je proměňovat. Po změně stran se hostům v 6. minutě třetí čtvrtiny podařilo navýšit skóre na 31:51 a s domácím týmem to nevypadalo vůbec dobře. K obratu zavelela úspěšným košem s faulem a následným proměněným trestným hodem Nikola Bydžovská. Strakonický žačky našly ztracené sebevědomí a zvýšenou obranou aktivitou donutily soupeřky ke ztrátám. Do konce čtvrtiny se jim podařilo snížit náskok hostů na rozdíl osmi bodů. Do poslední čtvrtiny vstupovaly hostující hráčky již bez dvou vyfaulovaných hráček základní pětky. Vyhecované domácí hráčky se s velkou vervou pustily do stahování náskoku a od druhé do šesté minuty závěrečné čtvrtiny nedovolily hostům skórovat a šňůrou čtrnácti bodů zvrátily vývoj zápasu. Dvě minuty před koncem zlomila hostující odpor úspěšnou tříbodovou střelou Terka Šípová. Po závěrečném hvizdu vypukly na domácí lavičce velké oslavy vybojovaného vítězství.