Jdi na obsah Jdi na menu
 

Při troše štěstí můžeme být černým koněm

t2.jpgPo minulých letech bojů o udržení extraligy juniorek by se mělo začít znovu blýskat na lepší časy. Alespoň to vyplývá ze slov basketbalového trenéra Strakonic Petra Martínka. Ten věří, že v novém ročníku, který startuje o víkendu 27.-28. září, se tým probojuje do play off.

V posledních letech Strakonice hrály pravidelně o udržení nejvyšší soutěže. Bude nadcházející ročník konečně výjimkou?
To se uvidí. Určitě si však všichni přejeme, abychom se dostali minimálně do play off. Až sezona ale ukáže, jak se projeví odchod například Elišky Vondrysové a naopak příchod Michaely Gaislerové
 a zkušenosti starších děvčat, která již nakoukla i do nejvyšší soutěže žen. Jestli jsou schopné zúročit, co se naučily a co umějí. Vzhledem k tomu, že liga žen začíná kvůli mistrovství světa až později, máme šanci se připravovat se všemi hráčkami. To v minulých letech nebylo, přednost dostávalo áčko žen. Naše výkonnost v minulých letech ale nebyla tak dobrá, abychom mohli počítat s tím, že patříme do středu nebo do špičky extraligy.

Boj o záchranu už to tedy nebude? Myslíte na play off?
Cílem by určitě mělo být play off. Máme mladé a nadějné hráčky a když budeme mít i štěstí, můžeme se stát černým koněm soutěže.

Proč se z bojů o medaile a postup na přebor republiky stal boj o holé přežití?
Zažil jsem, když jsme patřili k nejlepším družstvům. Ale je pravdou, že filozofie byla trošku jiná. Část hráček byla ze Strakonic, ty prošly zdejší žákovskou líhní. Zhruba v kategorii starších žákyň až kadetek se však tým vždy vhodně doplnil o jednu až dvě hráčky z jiného klubu. Tím se zvýšila konkurence a kvalita. Potom jsme mohli pomýšlet na popředí extraligy 
i medaile. Poslední tři čtyři ročníky jsme hráli čistě 
s odchovankyněmi, což je zase dobré pro ně samotné. Ale pro kvalitu týmu, abychom byli konkurenceschopní, to nestačilo. Všechna ostatní družstva si totiž v určité chvíli začínají vybírat také hráčky z jiných klubů.

Vy jste tu šanci neměli?
Kdysi tady byl Tábor, který dnes skoro neexistuje. Borotín se rozpadl. V Českých Budějovicích nějaké družstvo mají, ale minimálně. Klatovy se spíše orientují na USK Praha. Spolupráci navazujeme s Plzní. V jihozápadních Čechách prostě nejsou basketbalová družstva, takže není kam sáhnout. Dříve jsme brali děvčata i z Moravy, ale ta to mají blíže do Brna nebo do Hradce Králové. Upřednostní větší město, kde navíc mohou rovnou studovat.

Udály se před novým ročníkem nějaké změny k nastartování obratu, aby se Strakonice vrátily do bojů o vyšší příčky?
Přišla Michaela Gaislerová, která hrála v minulé sezoně u nás za kadetky, v mateřském Trutnově pak za juniorky. Přestoupila se vším všudy, i když už loni byla naší hráčkou a v Trutnově hostovala. Letos se rozhodla, že chce hrát tady ŽBL a extraligu juniorek. Byla na mistrovství světa hráček U17, má herní zkušenost, v minulém ročníku byla tahounem kadetek a díky ní jsme se zachránili. Jestli i nadále bude v těchto výkonech pokračovat je hodně na ní. Věřím ale, že by nám mohla pomoci
 v tom, abychom nehráli o záchranu, ale klidný střed tabulky a spíš překvapili. Chvíli bude trvat, než se sehrajeme, ale věřím, že to dopadne dobře. Možná by tým byl už v minulé sezoně jinde, kdyby mohla hrát Dana Maršíková, která má problémy se zády a je dlouhodobě mimo. Bohužel to vypadá spíše hůře než lépe.

Jak je to s návazností družstva na ženy? Podaří se vychovat hráčku, která by se stabilně zapracovala do týmu pro ŽBL? To se v posledních letech také moc nedařilo…
V tuto chvíli máme výbornou spolupráci s trenérem áčka žen Ivanem Benešem. Holky by měly letos ukázat, jestli z loňska načerpaly nějaké zkušenosti v ŽBL a měly by je prodat. Já věřím, že se dokáží prosadit. I když je otázkou, jaké tady budou cizinky… Je to pro ně výzva. Podle mě mají potenciál k tomu, aby stabilně hrály nejvyšší soutěž žen, a to nejen ve Strakonicích.

S čím vy osobně budete v sezoně spokojený?
Budu spokojený, pokud odevzdáme v každém utkání celých čtyřicet minut enormní úsilí. Když člověk prohraje se vztyčenou hlavou, odchází jako vítěz. Jestliže budeme vždy pracovat celý zápas naplno, výsledky se dostaví.

Soupiska

Družstvo juniorek Strakonic: Eliška Cinádrová, Michaela Fauová, Michaela Gaislerová, Michaela Jariabková, Jolana Krejčová, Hana Kuncipálová, Aneta Makovcová, Eliška Malá, Dana Maršíková, Veronika Pěstová, Tereza Plechatá, Veronika Rajtmajerová, Magdaléna Rajtmajerová, Nikola Roučková, Alexandra Schallerová, Alexandra Soukupová, Anna Šípová, Eliška Špánová, Veronika Voráčková.

Autor: Miloš Vrátný/www.strakonickydenik.cz

 
 

1. SEZONA 2018/2019

Program následujícího týdne:

program následujícího týdne: ČBF právě připravuje

2. Partneři

19.jpg

3.jpg

20.jpg

11.jpg

5.jpg

7.jpg

8.jpg

nts.jpg

14.jpg

26.jpg

21.jpg

molten.jpg

18.jpg

13.jpg

25.jpg

 


3. Najdete nás na Facebooku


4. Staň se součástí našeho klubu!

1.jpg

Přípravka BK Strakonice:
• pondělí 15.30- 16.30 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. nejmladší 16.30-18.00 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. pokročilí čtvrtek 15.30- 16.30 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. nejmladší 16.30-18.00 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. pokročilí

Kroužek při ZŠ FLČ Strakonice:
• /trenér: Mgr. Radka Drnková/ pátek 13.00-13.45 hod. tělocvična ZŠ FLČ Strakonice 1.+ 2. třída 13.45-14.30 hod. tělocvična ZŠ FLČ Strakonice 3. + 4. třída

Kroužek při ZŠ Povážská Strakonice:
• /trenér: Klára Kubičková/

Kroužek při ZŠ Dukelská Strakonice:
• /trenér: Mgr. Petr Martínek a Mgr. Petra Němejcová/ středa 12.30-13.30 hod. tělocvična ZŠ Dukelská Str. 1.+2.+3. třída

Podrobnější informace přímo u trenérů: Jaroslava Bernasová /šéftrenérka SpS BK Strakonice/ - mobil: 602 115 758 Mgr. Radka Drnková /trenérka přípravky/ - mobil: 733 186 560


Statistiky

Online: 4
Celkem: 947295
Měsíc: 11248
Den: 423