Předvedená hra na venkovních hřištích byla dobrá

Extraliga juniorek

1. kolo: BA Sparta Praha – BK Strakonice 68:57 (36:38).

Body: Gaislerová 22, Dudáčková a Voráčková 11, Rajtmajerová 6, Malá 4, Fauová 2, Brušáková 1.

Dohrávkou pokračovala extraliga juniorek s tradičním pražským soupeřem, který je v letošní sezóně s naším družstvem ve dvojici. Favorizovaného soupeře, který patří mezi špičku extraligy jsme na počátku utkání překvapili ofenzivním pojetím hry. V 1. čtvrtině jsme soupeři odskočili na rozdíl 6 bodů. V druhém dějství se karta obrátila a soupeř hru vyrovnal. První poločas se individuálně nejlépe vyvedl V. Voráčkové, která výborně vyvážela míče z obranné poloviny hřiště a zatížila konto soupeře 11 body. Vytvářela velké množství vyložených šancí a asistencí pro ostatní hráčky ze Strakonice. Trefně jí střelecky sekundovala M. Gaislerová.

Po poločase vše na palubovce probíhalo jako na houpačce. Obě družstva se tahala o výsledek. V posledním dějství se vše rozhodlo. Soupeř si vytvořil 10 bodový náskok / 61-51/, který se stal pro vývoj utkání zlomovým. V samotném závěru jsme se sice snažili výsledek otočit ve svůj prospěch. Za stavu 62-57 jsme chtěli presinkem získat míč za každou cenu, což s sebou přinášelo fauly a chyby, které soupeř nekompromisně potrestal.

8. kolo: SBŠ Ostrava – BK Strakonice 62:59 (36:27).

Body: Gaislerová 17, Voráčková 16, Malá 11, Dudáčková 9, Holubová 4, Rajtmajerová 2.

V sobotním ránu jsme se těžko a pomalu dostávali do tempa. V 1. poločase jsme působili ospalým dojmem. V poločase měly domácí hráčky navrch a utvořily si 9 bodový náskok. V úvodních minutách 2. poločasu ostravský tým po neproměnění vytvořených šancí děvčat ze Strakonic navýšil vedení až na 15 bodů. Nenechali jsme se však zlomit a po oddechovém času jsme se vzepjali k výbornému výkonu. V rozmezí 5 minut jsme díky agresivní týmové obraně, rychlým posunem míče a úspěšnou střelbou otočili skóre ze stavu 29 - 44 na 47 – 44 /tuto část jsme vyhráli 18-0/. V poslední čtvrtině jsme si stále udržovali mírný náskok, ale v závěru přišly 3 šťastné koše soupeře z trojkové vzdálenosti (první o desku, druhá trojak v poslední vteřině útoku a třetí z volné pozice). Nastal obrat v utkání. Stav 120 vteřin před koncem 61-55. V posledních vteřinách jsme se sice psychicky oklepali z nepříznivého stavu i obratu a chtěli jsme vítězství převrátit na svou stranu. Přes enormní úsilí se nám však pouze podařilo korigovat na výsledných 62-59.

9. kolo: OP Prostějov – BK Strakonice 39:57 (24:28).

Body: Gaislerová 29, Dudáčková 12, Voráčková, Malá a Fauová 4, Gromiak a Holubová 2.

Utkání probíhalo v páteční podvečer 20.11.2015 v hale, kde se odehrávají utkání NBL mužů. Se soupeřem z Prostějova se nám daří (před týdnem zde zvítězily extraligové kadetky).

Prostějovský tým, je výškově menší, jeho hráčky těží z rychlosti a vysoké úspěšnosti střelby. Všechny tyto přednosti jsme v průběhu utkání dokázali eliminovat. Jednoduchou hrou jsme si budovali až 25 bodový rozdíl ve skóre. Potěšitelné je, že nastoupila celá lavička a ve strakonickém dresu si premiéru odbyla D. Gromiak /hráčka hostující z TJ Klatovy/. V tomto utkání zaznamenala 2 body.

Komentář trenéra Petra Martínka: "V těchto třech utkáních jsme získali sice pouze 1 cenné vítězství, ale předvedená hra na venkovních hřištích byla dobrá. V měsíci prosinci odehrajeme dvě dvojkola v domácích podmínkách a doufám, že navážeme na výkony z venkovních utkání. Pochválit je třeba celý tým, lze vyzdvihnout individuální výkovy M. Gaislerové a V. Voráčkové. Škoda nepříjemného zranění M. Rajtmajerové v utkání s Ostravou /kotník/“.