Nepovedený vstup do nadstavby Žákovské ligy

03.jpgStarším žákyním Basketbalového klubu Strakonice, jehož generálním partnerem je Skupina ČEZ, se vstup do nadstavbové části Žákovské ligy nepovedl.

BSK TJ Jičín – BK Strakonice 73:60 (21:22, 41:33, 59:54).

Body: Bydžovská Nikola 22, Vadlejchová Sára 11, Votavová Kateřina 11, Brušáková Tereza 6, Kochová Natálie 5, Brychová Michaela 2, Lukačevičová Emma 2, Němcová Nikol 1, Jánská Markéta 0.

V úvodní čtvrtině držely hráčky od Otavy s favoritem krok. Ve druhé části však domácí děvčata přitlačila v obraně a celých 7.minut neumožnila strakonickým basketbalistkám skórovat, až v závěru poločasu se podařilo protrhnout střeleckou smůlu a snížit skóre. Třetí čtvrtina byla vyrovnaná a v závěru se nám podařilo dotáhnout na přijatelných 54:52, bohužel s klaksonem nejlepší domácí střelkyně skóruje za tři body. Na to domácí navážou v úvodu závěrečné části další trojkou a to hostující hráčky zlomilo. Střelecky tým táhla Bydžovská, která měla úspěšnost TH 15/11 a celý tým měl 70%.

Basket Říčany – BK Strakonice 57:55 (11:20, 25:31, 39:45).

Body: Brušáková Tereza 19, Bydžovská Nikola 13, Němcová Nikol 9, Votavová Kateřina 6, Vadlejchová Sára 4, Jánská Markéta 2, Školníková Lenka 2, Kochová Natálie 0, Lukačevičová Emma 0, Sedláčková Aneta 0.

V nedělení utkání se musely strakonické žačky po celý zápas prát s nepříjemnou zónovou obranou a také zvláštním metrem rozhodčích. Domácí hráčky házely 31TH, oproti tomu hostující jen 15! Tak, ani skvělých šest úspěšných trojek k vítězství nestačilo.

V prvním poločase si hostující hráčky postupně vypracovaly mírné vedení. Ve druhém se bohužel začal projevovat rozdílný rozhodcovský metr, kdy se strakonické hráčky těžko probíjely k zakončení a domácí si velice často pomáhaly za hranou faulů, ale píštělka rozhodčích stále mlčela. Přesto, byly hostující basketbalistky blízko k vítězství, když si v průběhu závěrečné části vypracovaly osmi bodové vedení, které se jim nepodařilo udržet a dovolily domácím zvrátit skóre v jejich prospěch. V závěru střetnutí měla Sára slušnou střeleckou pozici na vyrovnání zápasu, kterou nevyužila a tak se v domácí hale mohly začít ozývat oslavné chorály.