Jdi na obsah Jdi na menu

Některé hráčky získávají chybějící herní praxi

01.jpgStarší žákyně BK Strakonice, který podporuje Skupina ČEZ, vyšly venku naprázdno. V Mostu prohrály těsně 56:60 a v Ústí nad Labem 68:82.

Liga starších žákyň U15

BK Baník Most - BK Strakonice 60:56 (14:10 28:32 41:49).

Body: Brušáková Tereza 18, Brychová Michaela 18, Kochová Natálie 5, Jánská Markéta 4, Lukačevičová Emma 4, Sedláčková Aneta 3, Bydžovská Nikola 2, Šípová Tereza 2, Školníková Lenka 0

Začátek střetnutí se lépe vydařil domácím hráčkám a dostaly se do mírného vedení, které se hostujícím děvčatům v průběhu druhé části podařilo zvrátit díky krásným protiútokům. Ve třetí části se dařilo postupně rozdíl ve skóre navyšovat až na devět bodů. V závěrečné čtvrtině se bohužel střelecky chytila do té doby neúspěšná nejlepší střelkyně domácího družstva. Po její druhé úspěšné tříbodové střele dokázaly domácí hráčky vyrovnat skóre na 53:53. To domácí hráčky ještě více nakoplo a nás bohužel srazilo. V poslední minutě nám Mostecké hráčky daly ještě šanci na zvrat, ale po našich neúspěšných TH, už si vítězství vzít nenechaly.

Své nejlepší utkání letošní sezóny odehrála Míša Brychová, kdy ke skvělé střelecké aktivitě dokázala přidat úspěšné doskakování pod oběma koši.

Slovan Ústí n. L. - BK Strakonice 82:68 (22:15 42:29 60:51)

Body: Brušáková Tereza 20, Bydžovská Nikola 16, Brychová Michaela 14, Šípová Tereza 7, Lukačevičová Emma 6, Kochová Natálie 2, Sedláčková Aneta 2, Jánská Markéta 1, Svobodová Sabrina 0, Školníková Lenka 0

V neděli nás čekal soupeř, který má svou hru založenou na bojovnosti a značné agresivitě. O čemž svědčí jejich 33 faulů a našich 48 házených TH, ze kterých bylo 28 úspěšných.

Nepodařilo se nám zachytit vstup do utkání a proměňovat TH po domácích faulech. Hostující hráčky celý první poločas působily unaveně a odevzdaně. Po poločasové přestávce se dokázaly probrat a ještě o výsledek zabojovat. V začátku čtvrté čtvrtiny se podařilo snížit rozdíl skóre na 4b. Na zvrat už však nezbyly po náročném víkendu síly.

Cenné herní zkušenosti tento víkend přinesl Lukačevičové, Jánské a Kochové, které postupně získávají herní praxi, ta jim v minulých sezonách chyběla.