Jdi na obsah Jdi na menu
 

Miroslav Vondřička se dnes těší na Srby

nepojmenovany-1.jpg

Čtvrtfinálovou bitvu proti Srbsku dnes na mistrovství Evropy rozehrají od 18.30 čeští basketbalisté. S čerstvými zážitky ze šampionátu se vrátil známý strakonický basketbalový trenér Miroslav Vondřička, jenž v Berlíně sledoval zápasy skupiny B.

 

„Byl to nápad mé dcery, která mě nalákala na hru Španělska, Srbska, Turecka a Německa s legendárním Nowickým. Viděli jsme čtyři zcela vyrovnané zápasy s obdivuhodnými výkony týmů i jedinců. Všechno zdobila rychlost, vůle a síla v týmové obraně i aktivita v doskakování. Zkrátka radost se dívat," sděluje své dojmy Vondřička.

 


Někdejšímu veleúspěšnému trenérovi se líbila i atmosféra zápasů. Čtrnáctitisícové hlediště zaplněné do posledního místečka hnalo dopředu především německý tým, diváci však byli hodně hlasití i při ostatních duelech.

 

Vondřičku zaujal i přestávkový program, kdy šest chlapců za sebou dělalo po odrazu z můstku ve vzduchu akrobatické kousky, než po přihrávkách dali koš.

 


Vyhlášený odborník pochopitelně sleduje také výkony českého mužstva. „Už nyní je to velký úspěch. Vyniká Satoranský, Pumprla a v obraně předvádí neuvěřitelné věci Benda. Tito hráči mají perspektivu a ještě dlouho mohou reprezentační tým táhnout," kvituje hru českých basketbalistů Vondřička.

 


Definitivně se však na lepší časy českého basketbalu podle něho ještě neblýská. „Nedaří se vychovávat schopné následovníky, i když třeba ženská šestnáctka vyhrála evropský titul. Ve starších kategoriích to ale bohužel vázne," myslí si kouč.

 

Současnému mužskému týmu ale věří. „Má na to, aby se na olympiádu do Ria probojoval. Mám však strach, že čtvrtfinále proti Srbům nezvládneme, protože oni jsou s Američany jedni z nejlepších na světě. Já mám ale strach při každém zápase," říká Vondřička a jeho smích naznačuje, že i on ví, že v basketbalu je možné všechno.

 


Na závěr zkušený trenér přidává zajímavou historku ze zpáteční cesty z Berlína. „V autě jsme cestovali s mladým párem. On byl hráčem druholigových Litoměřic a společně jsme zavzpomínali na našeho trenéra Milana Jandu. Korunou bylo, že jeho partnerka trénovala v začátcích naší vnučku Kláru," vzpomíná na zajímavé setkání Miroslav Vondřička.

 

 

Zdroj: http://strakonicky.denik.cz/ostatni_region/vondricka-se-dnes-tesi-na-srby-20150916-lnxq.html

 
 

1. SEZONA 2018/2019

Program následujícího týdne:

program následujícího týdne: ČBF právě připravuje

2. Partneři

19.jpg

3.jpg

20.jpg

11.jpg

5.jpg

7.jpg

8.jpg

nts.jpg

14.jpg

26.jpg

21.jpg

molten.jpg

18.jpg

13.jpg

25.jpg

 


3. Najdete nás na Facebooku


4. Staň se součástí našeho klubu!

1.jpg

Přípravka BK Strakonice:
• pondělí 15.30- 16.30 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. nejmladší 16.30-18.00 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. pokročilí čtvrtek 15.30- 16.30 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. nejmladší 16.30-18.00 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. pokročilí

Kroužek při ZŠ FLČ Strakonice:
• /trenér: Mgr. Radka Drnková/ pátek 13.00-13.45 hod. tělocvična ZŠ FLČ Strakonice 1.+ 2. třída 13.45-14.30 hod. tělocvična ZŠ FLČ Strakonice 3. + 4. třída

Kroužek při ZŠ Povážská Strakonice:
• /trenér: Klára Kubičková/

Kroužek při ZŠ Dukelská Strakonice:
• /trenér: Mgr. Petr Martínek a Mgr. Petra Němejcová/ středa 12.30-13.30 hod. tělocvična ZŠ Dukelská Str. 1.+2.+3. třída

Podrobnější informace přímo u trenérů: Jaroslava Bernasová /šéftrenérka SpS BK Strakonice/ - mobil: 602 115 758 Mgr. Radka Drnková /trenérka přípravky/ - mobil: 733 186 560


Statistiky

Online: 6
Celkem: 937624
Měsíc: 11338
Den: 455