Jdi na obsah Jdi na menu
 

Martínek: Mám velkou radost, nejdelší výjezd byl veleúspěšný

jolca_krejcova.jpgJuniorky BK Strakonice, jehož generálním partnerem je Skupina ČEZ, byly o víkendu na venkovních palubovkách stoprocentní. Uspěly jak v Ostravě, tak i Prostějově a v tabulce poskočily na sedmou příčku.

Extraliga U19

BK Strakonice – Ostrava 65:52 (31:33).

V páteční předehrávce 21.11. jsme s osmi statečnými odcestovali do Ostravy. Ta je pro nás nejvzdálenějším místem, kam v extralize juniorek zajíždíme. Po dlouhé cestě jsme nastoupili v základní sestavě: Voráčková - Krejčová - Malá - Gaislerová - Dudáčková.

V prvním poločase jsme soupeřky z Ostravy zaskočili zónovou obranou a rychlým přechodem do útoku. Soupeřky jsme tímto herním prvkem zcela zaskočili a poměrně dlouhou dobu hledaly na překonání obrany recept. V útoku jsme rychle posunovali míč z ruky a úspěšně zakončovali z každé volné střelecké pozice. V poločasové pauze svítil na ukazateli stav 33 – 31 pro domácí Ostravu. Vstup do druhého poločasu jsme zvládli a dokázali jsme si vybudovat 5 bodový náskok před poslední čtvrtinou. V posledním dějství jsme se nadechli k impozantnímu výkonu. Hráčky celého družstva bojovaly jako „LVICE“ o každý míč, výborně jsme v daný úsek týmově bránili a doskakovali neúspěšné střely soupeřek /doskoky v konečné fázi vyzněly zcela pro naše družstvo v poměru 44 – 28/. V útoku jsme vtipně a jednoduše zakončovali. Soupeřky z Ostravy v dané části utkání nestíhaly náš pohyb na hřišti a musely hodně faulovat. Nabízené trestné hody strakonické basketbalistky využily a důležité utkání proměnily v cenné vítězství. V útoku jsme soupeřky přehráli především ve hře 1 na 1 a v jednoduchých herních kombinacích. Rozehrávačka Jolana KREJČOVÁ přispěla výborným výkonem k vítězství zejména v druhé části utkání /v druhém poločase zcela přehrála mladší rozehrávačku Ostravy, zaznamenala v utkání vysoké procento úspěšnosti TH 12/11/.

 

BK Strakonice - OP Prostějov 70:51 (37:23).

Střelkyně: Malá 26, Gaislerová 15, Krejčová 14, Voráčková 8, Pěstová 4, Dudáčková 3.

V sobotním dopoledni 22.11.2014 jsme se střetli s nováčkem extraligy juniorek. Po pátečním vítězství v Ostravě jsme do utkání v Prostějově nastoupili s velikou chutí a odhodláním získat i druhé vítězství /jako bychom únavu z cesty a těžkého utkání v Ostravě zanechaly v „autobuse“/.

Soupeř do utkání nastoupil také s osmi hráčkami bez klasického dlouhého podkošového hráče. Hráčky Strakonic dokázaly výškové převahy využít a pěknými přihrávkovými kombinacemi rozpohybovat obranný val soupeřek a úspěšnými nájezdy nebo úspěšnou střelbou ze střední vzdálenosti přehrát rychle se pohybující hráčky Prostějova. Od úvodního hvizdu jsme byli lepším celkem a pevně jsme drželi otěže utkání ve svých rukách. Ve všech herních basketbalových činnostech jsme byli o „kousek lepší“. Postupně jsme navyšovali i náskok v utkání. V závěrečném účtování jsme zaslouženě zvítězili /nakonec o 19 bodů/.

 

Komentář trenéra: “Mám velkou radost, nejdelší výjezd byl veleúspěšný. Dvě vítězství jsou nesmírně cenné, zejména zisk z venkovních hřišť je bonusem. Všechny holky musím pochválit za bojovnost, odhodlání a předvedené výkony. Prezentovali jsme se výbornou týmovou obranou /inkasovali jsme 52 a 51 bodů/, efektivně jsme odstavovali hráčky soupeřů a pohledně jsme kombinovali v útoku. Vyzdvihnout lze výkony Jolany Krejčové /zdobí ji vynikající procento TH 20/19, výborně dirigovala naši hru/, Elišky Malé /zvládla na výtečnou v Ostravě obranu Hany Veselé, výborně doskakovala a v sobotu přidala i tradiční body/ a Michaely Fauové /přes onemocnění nenechala zbytek týmu na holičkách a absolvovala výjezd do Ostravy, kde zejména úspěšnou trojkou v závěru utkání zlomila i poslední vzdor soupeřek/."

 

Připravil trenér týmu Petr Martínek

 
 

1. SEZONA 2017/2018

ŽBL
• 1. kolo: U19 Chance - MK Technic Brno (24. září od 17)

II. LIGA ŽEN
• 1. kolo: BK Strakonice B - Lokomotiva Liberec (23. září)

EXTRALIGA JUNIOREK
• 2. kolo: BK Strakonice - KP Brno (30. září)

EXTRALIGA KADETEK
• 2. kolo: BK Strakonice - Loko Trutnov (7. října)

LIGA STARŠÍCH ŽÁKYŇ
• 2. kolo: DBaK - BK Strakonice (16. září)

LIGA MLADŠÍCH ŽÁKYŇ
• 2. kolo: Loko Karlovy Vary - BK Strakonice (23. září)


2. SEZONA 2016/2017

ŽBL
• 12. místo, záchrana v soutěži

I. LIGA ŽEN
• 10. místo, záchrana v soutěži

EXTRALIGA JUNIOREK
• 12. místo, kvalifikace o extraligu

EXTRALIGA KADETEK
• 8. místo, čtvrtfinále play-off

LIGA STARŠÍCH ŽÁKYŇ
• 1. místo, nepostup do extraligy, celkově 13. místo

EXTRALIGA MLADŠÍCH ŽÁKYŇ
• 6. místo, nepostup na MČR, celkově 12. místo

STARŠÍ MINIŽÁKYNĚ U-13
• 3. místo na Národním finále v Litoměřicích

MLADŠÍ MINIŽÁKYNĚ U-12
• 6. místo na Národním finále v Hradci Králové

NEJMLADŠÍ MINIŽÁKYNĚ U-11
• 3. místo na Národním finále v Krnově

3. Partneři

19.jpg

3.jpg

20.jpg

11.jpg

5.jpg

7.jpg

8.jpg

nts.jpg

14.jpg

26.jpg

21.jpg

molten.jpg

18.jpg

13.jpg

25.jpg

 


4. Najdete nás na Facebooku


5. Staň se součástí našeho klubu!

1.jpg

Přípravka BK Strakonice:
pondělí - 15,30 - 16,30 nejmladší, 16,30 - 18,00 pokročilí, čtvrtek 15,30 - 16,30 nejmladší, 16,15 - 17,30 pokročilí.

Kroužek na ZŠ FLČ:
pátek: 13.00 - 13,45 1.+ 2. třídy, 13,45 - 14,30 3. + 4. třídy.

Kroužek na ZŠ Povážská:
• úterý a pátek od 14.30.

Kroužek na ZŠ Dukelská:
• úterý a čtvrtek od 16.30.

Podrobnější informace přímo u trenérů: Radka Drnková 733 186 560, Jakub Maršán 721 167 590, Miroslav Vondřička 603 743 745.


Statistiky

Online: 5
Celkem: 848237
Měsíc: 11035
Den: 322