Jdi na obsah Jdi na menu
 

Martínek: Děkuji všem aktérkám za impozantní výkony

14-krejcova.jpgExtraliga juniorek

 

10. kolo: BK Strakonice – SŠMH Brno 79:74 (39:34).

Body: Krejčová 31, Gaislerová 16, Malá 12, Voráčková 8, Dudáčková 7, Pěstová 5.

 

V sobotu 6.12.2014 jsme nastoupili proti soupeřkám z Brna v dalším dvojkole /10 a 11 kolo/ extraligy juniorek. Navázali jsme na zlepšené výkony z posledního výjezdu do Ostravy a Prostějova, kde jsme dokázali zaslouženě vyhrát. Od úvodního rozskoku jsme brněnského lídra /jednoznačně 1. místo v tabulce s tím, že zatím ještě v soutěži neochutnal hořkost porážky/ předvedenou hrou, chutí, nasazením a „strakonickou basketbalovou chytrostí“ zcela překvapit a zaskočit. První čtvrtinu jsme vyhráli v poměru 22-13. V druhé jsme hráli opravdu dobře a udrželi jsme si vybudovaný mírný náskok. Po poločasové pauze se hra i skóre začala vyrovnávat /po 3 čtvrtině jsme vedli už pouze o bod 55-54/. V posledním dějství však naše děvčata ještě víc zabrala. V útoku předváděla pohledný kombinační basketbal s rychlým přechodem do protiútoku a dokázala dosáhnout i jednoduchých košů. V obranné fázi jsme výborně týmově bránili /střídali jsme osobní a zónovou obranu, což činilo „brněnkám“ velké potíže/. V této fázi utkání jsme výborně odstavovali soupeřky od našeho koše. I přes výškovou převahu soupeřek jsme doskočili neúspěšné střely soupeřek a na útočné polovině efektivně zakončovali, jak úspěšnými trojkami /M. Gaislerová, J. Krejčová a M. Fauová/ tak nájezdy i střelbou trestným hodů.

V závěru mohla přijít ohromná radost všech přítomných ve sportovní hale, neboť naše děvčata od Otavy dokázala porazit lídra soutěže juniorek.

 

 

11. kolo: BK Strakonice – Valosun Brno 66:54 (22:33).

Body: Krejčová 24, Malá 18, Gaislerová 13, Voráčková 4, Fauová, Dudáčková 3, Pěstová 1.

 

V neděli 7.12.2014 jsme ráno přivítali ve Starz aréně druhého soupeře z Brna. Tým Valosunu Brno v sobotním utkání nešťastně prohrál o 3 body s USK Praha a také proto si chtěl spravit chuť právě na nás. Zpočátku se náš tým nemohl dostat do těch správných obrátek, jakoby to vypadalo, že se naše děvčata v sobotním duelu úplně „fyzicky vydala“. Dlouho /v podstatě polovinu utkání/ jsme tahali za kratší konec – soupeř výborně týmově bránil a náš tým nebyl v 20 minutách 1 poločasu schopen vstřelit koš z delší, ale i krátké vzdálenosti. Hráli jsme špatně. Po poločasové pauze se ovšem děvčata probudila a nadechla k impozantnímu výkonu. Změnou obranné činnosti na zónovou jsme přinutili soupeřky střílet z delší vzdálenosti s nepříliš vysokým procentem úspěšnosti. Postupem času jsme začali pomalu ukrajovat i náskok soupeřek /po 3 čtvrtině 40 – 46/. V posledním dějství to pak byl „basketbalový balzám“ se vším všudy. Naše děvčata spanilou jízdou v poslední desetiminutovce zcela rozebrala brněnskou tvrz a dokráčela na domácí palubovce k zaslouženému vítězství. Za týmový výkon druhého poločasu zasloužení strakonické basketbalistky obdiv, pochvalu a uznání, neboť zcela obrátily vývoj utkání na svou stranu /vždyť vyhrály 20 minut hry v poměru 44 – 21/.

 

Komentář trenéra: „Děkuji všem aktérkám za impozantní výkony, které předvedly domácí „ČÍČY“/označení od M. Gaislerové/ nejen na hřišti, ale i na lavičce. Škoda, že není zítra „Štědrý den“, neboť by to byl ze sportovního hlediska ten nejhezčí dárek k Vánocům. Mám radost, že tým se dal dohromady. Holky z ligy prodávají tréninkové i zápasové zkušenosti z žen a obrátilo se v náš prospěch i nutné „basketbalové štěstíčko“. Byla radost je sledovat s jakým úsilím a chutí bojují o výsledek a o vítězství. Nejlepší hráčkou víkendu byla rozehrávačka Jolana KREJČOVÁ /dávala důležité body, rozdělovala míče, doskakovala a ukazovala „velký přehled na hřišti“/.

 

Připravil trenér týmu Petr Martínek

 
 

1. SEZONA 2018/2019

Program následujícího týdne:

program následujícího týdne: ČBF právě připravuje

2. Partneři

19.jpg

3.jpg

20.jpg

11.jpg

5.jpg

7.jpg

8.jpg

nts.jpg

14.jpg

26.jpg

21.jpg

molten.jpg

18.jpg

13.jpg

25.jpg

 


3. Najdete nás na Facebooku


4. Staň se součástí našeho klubu!

1.jpg

Přípravka BK Strakonice:
• pondělí 15.30- 16.30 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. nejmladší 16.30-18.00 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. pokročilí čtvrtek 15.30- 16.30 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. nejmladší 16.30-18.00 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. pokročilí

Kroužek při ZŠ FLČ Strakonice:
• /trenér: Mgr. Radka Drnková/ pátek 13.00-13.45 hod. tělocvična ZŠ FLČ Strakonice 1.+ 2. třída 13.45-14.30 hod. tělocvična ZŠ FLČ Strakonice 3. + 4. třída

Kroužek při ZŠ Povážská Strakonice:
• /trenér: Klára Kubičková/

Kroužek při ZŠ Dukelská Strakonice:
• /trenér: Mgr. Petr Martínek a Mgr. Petra Němejcová/ středa 12.30-13.30 hod. tělocvična ZŠ Dukelská Str. 1.+2.+3. třída

Podrobnější informace přímo u trenérů: Jaroslava Bernasová /šéftrenérka SpS BK Strakonice/ - mobil: 602 115 758 Mgr. Radka Drnková /trenérka přípravky/ - mobil: 733 186 560


Statistiky

Online: 5
Celkem: 947295
Měsíc: 11248
Den: 424