Jdi na obsah Jdi na menu
 

Martínek: Děkuji všem aktérkám za impozantní výkony

14-krejcova.jpgExtraliga juniorek

 

10. kolo: BK Strakonice – SŠMH Brno 79:74 (39:34).

Body: Krejčová 31, Gaislerová 16, Malá 12, Voráčková 8, Dudáčková 7, Pěstová 5.

 

V sobotu 6.12.2014 jsme nastoupili proti soupeřkám z Brna v dalším dvojkole /10 a 11 kolo/ extraligy juniorek. Navázali jsme na zlepšené výkony z posledního výjezdu do Ostravy a Prostějova, kde jsme dokázali zaslouženě vyhrát. Od úvodního rozskoku jsme brněnského lídra /jednoznačně 1. místo v tabulce s tím, že zatím ještě v soutěži neochutnal hořkost porážky/ předvedenou hrou, chutí, nasazením a „strakonickou basketbalovou chytrostí“ zcela překvapit a zaskočit. První čtvrtinu jsme vyhráli v poměru 22-13. V druhé jsme hráli opravdu dobře a udrželi jsme si vybudovaný mírný náskok. Po poločasové pauze se hra i skóre začala vyrovnávat /po 3 čtvrtině jsme vedli už pouze o bod 55-54/. V posledním dějství však naše děvčata ještě víc zabrala. V útoku předváděla pohledný kombinační basketbal s rychlým přechodem do protiútoku a dokázala dosáhnout i jednoduchých košů. V obranné fázi jsme výborně týmově bránili /střídali jsme osobní a zónovou obranu, což činilo „brněnkám“ velké potíže/. V této fázi utkání jsme výborně odstavovali soupeřky od našeho koše. I přes výškovou převahu soupeřek jsme doskočili neúspěšné střely soupeřek a na útočné polovině efektivně zakončovali, jak úspěšnými trojkami /M. Gaislerová, J. Krejčová a M. Fauová/ tak nájezdy i střelbou trestným hodů.

V závěru mohla přijít ohromná radost všech přítomných ve sportovní hale, neboť naše děvčata od Otavy dokázala porazit lídra soutěže juniorek.

 

 

11. kolo: BK Strakonice – Valosun Brno 66:54 (22:33).

Body: Krejčová 24, Malá 18, Gaislerová 13, Voráčková 4, Fauová, Dudáčková 3, Pěstová 1.

 

V neděli 7.12.2014 jsme ráno přivítali ve Starz aréně druhého soupeře z Brna. Tým Valosunu Brno v sobotním utkání nešťastně prohrál o 3 body s USK Praha a také proto si chtěl spravit chuť právě na nás. Zpočátku se náš tým nemohl dostat do těch správných obrátek, jakoby to vypadalo, že se naše děvčata v sobotním duelu úplně „fyzicky vydala“. Dlouho /v podstatě polovinu utkání/ jsme tahali za kratší konec – soupeř výborně týmově bránil a náš tým nebyl v 20 minutách 1 poločasu schopen vstřelit koš z delší, ale i krátké vzdálenosti. Hráli jsme špatně. Po poločasové pauze se ovšem děvčata probudila a nadechla k impozantnímu výkonu. Změnou obranné činnosti na zónovou jsme přinutili soupeřky střílet z delší vzdálenosti s nepříliš vysokým procentem úspěšnosti. Postupem času jsme začali pomalu ukrajovat i náskok soupeřek /po 3 čtvrtině 40 – 46/. V posledním dějství to pak byl „basketbalový balzám“ se vším všudy. Naše děvčata spanilou jízdou v poslední desetiminutovce zcela rozebrala brněnskou tvrz a dokráčela na domácí palubovce k zaslouženému vítězství. Za týmový výkon druhého poločasu zasloužení strakonické basketbalistky obdiv, pochvalu a uznání, neboť zcela obrátily vývoj utkání na svou stranu /vždyť vyhrály 20 minut hry v poměru 44 – 21/.

 

Komentář trenéra: „Děkuji všem aktérkám za impozantní výkony, které předvedly domácí „ČÍČY“/označení od M. Gaislerové/ nejen na hřišti, ale i na lavičce. Škoda, že není zítra „Štědrý den“, neboť by to byl ze sportovního hlediska ten nejhezčí dárek k Vánocům. Mám radost, že tým se dal dohromady. Holky z ligy prodávají tréninkové i zápasové zkušenosti z žen a obrátilo se v náš prospěch i nutné „basketbalové štěstíčko“. Byla radost je sledovat s jakým úsilím a chutí bojují o výsledek a o vítězství. Nejlepší hráčkou víkendu byla rozehrávačka Jolana KREJČOVÁ /dávala důležité body, rozdělovala míče, doskakovala a ukazovala „velký přehled na hřišti“/.

 

Připravil trenér týmu Petr Martínek

 
 

1. SEZONA 2017/2018

ŽBL
• 1. kolo: U19 Chance - MK Technic Brno (24. září od 17)

II. LIGA ŽEN
• 1. kolo: BK Strakonice B - Lokomotiva Liberec (23. září)

EXTRALIGA JUNIOREK
• 2. kolo: BK Strakonice - KP Brno (30. září)

EXTRALIGA KADETEK
• 2. kolo: BK Strakonice - Loko Trutnov (7. října)

LIGA STARŠÍCH ŽÁKYŇ
• 2. kolo: DBaK - BK Strakonice (16. září)

LIGA MLADŠÍCH ŽÁKYŇ
• 2. kolo: Loko Karlovy Vary - BK Strakonice (23. září)


2. SEZONA 2016/2017

ŽBL
• 12. místo, záchrana v soutěži

I. LIGA ŽEN
• 10. místo, záchrana v soutěži

EXTRALIGA JUNIOREK
• 12. místo, kvalifikace o extraligu

EXTRALIGA KADETEK
• 8. místo, čtvrtfinále play-off

LIGA STARŠÍCH ŽÁKYŇ
• 1. místo, nepostup do extraligy, celkově 13. místo

EXTRALIGA MLADŠÍCH ŽÁKYŇ
• 6. místo, nepostup na MČR, celkově 12. místo

STARŠÍ MINIŽÁKYNĚ U-13
• 3. místo na Národním finále v Litoměřicích

MLADŠÍ MINIŽÁKYNĚ U-12
• 6. místo na Národním finále v Hradci Králové

NEJMLADŠÍ MINIŽÁKYNĚ U-11
• 3. místo na Národním finále v Krnově

3. Partneři

19.jpg

3.jpg

20.jpg

11.jpg

5.jpg

7.jpg

8.jpg

nts.jpg

14.jpg

26.jpg

21.jpg

molten.jpg

18.jpg

13.jpg

25.jpg

 


4. Najdete nás na Facebooku


5. Staň se součástí našeho klubu!

1.jpg

Přípravka BK Strakonice:
pondělí - 15,30 - 16,30 nejmladší, 16,30 - 18,00 pokročilí, čtvrtek 15,30 - 16,30 nejmladší, 16,15 - 17,30 pokročilí.

Kroužek na ZŠ FLČ:
pátek: 13.00 - 13,45 1.+ 2. třídy, 13,45 - 14,30 3. + 4. třídy.

Kroužek na ZŠ Povážská:
• úterý a pátek od 14.30.

Kroužek na ZŠ Dukelská:
• úterý a čtvrtek od 16.30.

Podrobnější informace přímo u trenérů: Radka Drnková 733 186 560, Jakub Maršán 721 167 590, Miroslav Vondřička 603 743 745.


Statistiky

Online: 3
Celkem: 837359
Měsíc: 11557
Den: 399