Jdi na obsah Jdi na menu
 

Martínek: Bude pokaždé velký úspěch hrát play off

jun_st_usk08.jpgPo bojích ve spodku tabulky v minulých letech se v uplynulém ročníku extraligy probojovaly extraligové juniorky BK Strakonice do play off. Sice vypadly hned ve čtvrtfinále 0:3 na zápasy, ale trenér Petr Martínek považuje za úspěch už jen to, že se tým zachránil.

 

Po letech si juniorky opět zahrály play off, které jste si ovšem zajistili až v posledním dvojkole základní části. Stačí vám to k tomu, abyste si sezonu vyhodnotil jako úspěšnou?
Je potřeba si cenit toho, když se povede splnit nejdůležitější úkol, kterým je udržení soutěže. V ní se střetáváme s týmy, které působí ve velkých aglomeracích, my jsme malé okresní město. Proto bude vždy velký úspěch, když se do play off probojujeme. Soutěž byla poměrně vyrovnaná, i když nejlepší pětice nám hodně utekla. Ale od 6. místa už to bylo opravdu velmi vyrovnané. Bohužel jsme v průběhu sezony několikrát prohráli dost smolně, jinak bychom nemuseli o vyřazovací část bojovat až do úplně posledního kola. Že jsme se vrátili do klidného středu tabulky považuji za velký úspěch.

 

V předsezonním rozhovoru jste říkal, že při troše štěstí můžete být černým koněm soutěže. Chybělo tedy štěstí, abyste skončili lépe?
Měli jsme zajímavou šňůru hned na začátku kalendářního roku, kdy jsme dokázali porazit SŠMH Brno, v té době vedoucí tým tabulky. Nakonec se tam neudržel. A druhý den jsme dokázali porazit Valosun Brno, což byl také celek z předních míst, i když ten také své místo neudržel. Škoda v celé sezoně ovšem byla, že se zranila rozehrávačka Hanka Kuncipálová. Na konci sice ještě naskočila, ale výpadek byl prostě znát. Navíc si hned v prvním utkání play off zranění obnovila. S ní bychom spoustu zápasů dokázali zvrátit v náš prospěch.

 

Ve čtvrtfinále jste narazili na SŠMH Brno a vypadli jste po sérii 0:3 na zápasy. Byla vůbec šance tohoto soupeře alespoň víc potrápit?
Brno pro nás byl asi úplně ten nejlepší protivník. Další týmy nám svojí hrou neseděly – Sparta, USK Praha, Slovanka. Brno nás v prvním utkání přejelo asi o 40 bodů. Druhý zápas už se tak jednoznačně nevyvíjel, soupeřky byly uspokojené po prvním vítězství a prohráli jsme jenom o 14 bodů. Byl to z naší strany velmi dobrý výkon. Doma jsme pak byli skoro čtyři čtvrtiny lepší. Děvčatům se povedlo náramně vyhodit a stačilo v těch posledních osmnácti vteřinách buď dát balon rychle z ruky, nebo jít do koše a Brňanky by takticky faulovaly. A věřím, že každá hráčka na hřišti by dokázala alespoň jednu šestku proměnit. Mohlo to být celé jinak, nakonec jsme tedy prohráli v prodloužení. Dokázali jsme si ale, že doma můžeme hrát s kýmkoliv. Holky si sáhly na dno. Bylo by velké překvapení pro všechny, kdybychom dokázali sérii prodloužit.

 

Která z hráček se vám líbila nejvíce? Viděl jste u některé výrazný pokrok?
Družstvo bylo zvláštně poskládané. Řadu sezon úzce spolupracujeme s áčkem žen, kde Jolana Krejčová nebo Michaela Gaislerová už odehrály spoustu minut v nejvyšší soutěži. Eliška Malá s týmem žen trénovala, ale na palubovku se tolik nedostávala. To byla jedna část našeho týmu. Tu druhou tvořily většinou kadetky, byly to ročníky 1998 a 1999, kde je spousta nadějných děvčat. Veronika Voráčková nastupovala v základní pětce, odehrála hodně zápasů a věřím, že se třeba podívá i na mistrovství Evropy do 16 let. Druhá velká naděje je Ludmila Dudáčková, která překvapila všechny. Na začátku sezony jsme se s trenéry domluvili, že nebude hrát za starší žákyně, ale bude nastupovat v kadetkách a juniorkách. Odehrála spoustu minut. A byla platná v obraně i v útoku. V každém utkání zatížila konto soupeřek, které byly překvapené. Toto byly dvě hráčky, které se mi hodně líbily. Z hráček ročníku 1998 bych jmenoval Michelu Fauovou za její příkladný týmový duch.

 

Co se týče předváděné hry, jak jste byl spokojený?
Holky mě potěšily. Hráli jsme bez klasické podkošové hráčky, což je dlouhodobější problém Strakonic, a byla snaha o rychlý protiútok. Chtěli jsme týmově bránit, což se v některých částech soutěže dařilo. V neposlední řadě jsme měli týmové pojetí basketbalu, což bylo to nejdůležitější. Měl jsme také výrazné individuality, Jolanu Krejčovou a Michaelu Gaislerovou, které ukázaly, že jsou lídryněmi družstva. Odpovědnost vzaly na sebe.

 

Na co budete pomýšlet v příští sezoně? V kategorii končí Jolana Krejčová, Aneta Makovcová a Hana Kuncipálová.
Na začátek řeknu, že těmto holkám patří poděkování. Přeji si, aby se jim dál dařilo. Tým je potřeba vhodně doplnit, zejména na pozici pod košem a na křídle. Naší strategií bude dávat příležitost mladším hráčkám – ročníkům 1999 a 2000. Pro ty to bude obrovská škola. Chtěli bychom, aby další sezona byla minimálně stejně úspěšná jako ta letošní.

 

Budete se poohlížet i po nějakých hráčkách z jiných oddílů?
Budeme, probíhají jednání s Plzní, odkud bychom chtěli nějaké hráčky. Dále je možnost hledat v týmu Klatov. Jak už v rozhovoru po sezoně předeslal trenér kadetek Jirka Johanes, šli jsme teď cestou vlastních hráček. Ale dostali jsme se do potíží s úzkým kádrem natolik a pokud ho nedoplníme, nemůžeme pomýšlet, že bychom extraligu zachránili v každém ročníku. Je to těžký úkol, který před námi stojí.

 

Jsou v dohledu časy, kdy by Strakonice hrály opět na přeboru republiky o medaile?
Nejsem schopen na to odpovědět. Do starších žákyň jsou na tom všechna družstva podobně, potom si však týmy z nejvyšších dorosteneckých soutěží stáhnou nejlepší hráčky z okolí a kádr se jim najednou změní. A tím se změní kvalita. My se touto cestou budeme muset také dát. Máme teď ovšem zajímavé hráčky v mladších kategoriích. Takže uvidíme.

 

Autor: Miloš Vrátný
Zdroj: http://strakonicky.denik.cz/ostatni_region/bude-pokazde-velky-uspech-hrat-play-off-20150708.html

 
 

1. SEZONA 2018/2019

Program následujícího týdne:

program následujícího týdne: ČBF právě připravuje

2. Partneři

19.jpg

3.jpg

20.jpg

11.jpg

5.jpg

7.jpg

8.jpg

nts.jpg

14.jpg

26.jpg

21.jpg

molten.jpg

18.jpg

13.jpg

25.jpg

 


3. Najdete nás na Facebooku


4. Staň se součástí našeho klubu!

1.jpg

Přípravka BK Strakonice:
• pondělí 15.30- 16.30 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. nejmladší 16.30-18.00 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. pokročilí čtvrtek 15.30- 16.30 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. nejmladší 16.30-18.00 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. pokročilí

Kroužek při ZŠ FLČ Strakonice:
• /trenér: Mgr. Radka Drnková/ pátek 13.00-13.45 hod. tělocvična ZŠ FLČ Strakonice 1.+ 2. třída 13.45-14.30 hod. tělocvična ZŠ FLČ Strakonice 3. + 4. třída

Kroužek při ZŠ Povážská Strakonice:
• /trenér: Klára Kubičková/

Kroužek při ZŠ Dukelská Strakonice:
• /trenér: Mgr. Petr Martínek a Mgr. Petra Němejcová/ středa 12.30-13.30 hod. tělocvična ZŠ Dukelská Str. 1.+2.+3. třída

Podrobnější informace přímo u trenérů: Jaroslava Bernasová /šéftrenérka SpS BK Strakonice/ - mobil: 602 115 758 Mgr. Radka Drnková /trenérka přípravky/ - mobil: 733 186 560


Statistiky

Online: 4
Celkem: 947298
Měsíc: 11249
Den: 423