Jdi na obsah Jdi na menu
 

Lepší dárek si nemohly nadělit

Lepší dárek pod stromeček si strakonické basketbalistky nemohly dát. Porazily Ostravu 80:43 a dočkaly se první extraligové výhry v sezoně. „Jsem unavená, ale šťastná. Na tohle jsme čekaly dlouho," radovala se po vyhraném zápase Michaela Drachovská.

 


Jihočešky hrály opravdu výborně a diváci nešetřili potleskem. „Abychom někoho porazili o čtyřicet bodů, to už dlouho nepamatujeme," dodala Drachovská.

 


Kariéru klíčové podkošové hráčky Strakonic přibrzdilo v říjnu obnovené zranění kotníku a trenérům U19 Chance přibyly vrásky na čele. Návrat Drachovské na palubovky visel ve hvězdách a adekvátní náhradu se vedení klubu sehnat nepodařilo. Série porážek se dál natahovala.

 


Skončila až 20. prosince v domácím utkání proti SBŠ Ostrava. Právě v toto datum se vrátila Michaela Drachovská po dvou měsících na palubovku a Ježíšek jí tak nadělil nejen uzdravení, ale i první letošní vítězství v Bonver ŽBL. „Abych pravdu řekla, myslela jsem si, že už si nezahraji nikdy. Sama jsem zvědavá, až se druhý den probudím a sundám tejpy, jestli vůbec budu schopná chodit," říkala po duelu s Ostravou šťastná Drachovská.

 


Na jejím výkonu se nucená přestávka vůbec neprojevila. A pokud ano, pak jedině v pozitivním smyslu. Na hřišti strávila více než čtyřiadvacet minut a nastřílela čtrnáct bodů. „Ke konci jsme se o svoji nohu trochu bála, ale adrenalin udělal své. Bylo jasné, že vyhrajeme a byla jsem tak natěšená, že jsem na to vůbec nemyslela," rozplynuly se u Drachovské v průběhu zápasu obavy z možného obnovení zranění.

 


Basketbalistky nyní čeká vánoční přestávka a boj o ligové body se znovu rozběhne až 9. ledna. „Budeme mít hratelné soupeře a já věřím, že na úspěch s Ostravou navážeme a dál budeme pokračovat na vítězné vlně," přeje si hráčka U19 Chance.

 


Po výhře nad Ostravou jsou strakonické basketbalistky z nejhoršího venku. Alespoň na chvíli. Po pauze je čeká zápas v Karlových Varech a 16. ledna doma s VŠ Praha. Ten bude velmi důležitý, neboť vysokoškolačky mají jen o dvě výhry víc než Jihočešky. A strakonické basketbalistky by se moc rády vyhnuly baráži. „Tabulku nesleduji, takže nemám přehled, jaká je situace na konci. Jdeme však zápas od zápasu a uděláme všechno, abychom vyhrávaly. Nějak se to vyvine," nestresuje se aktuálním postavením svého týmu Michaela Drachovská.

 


Na odpočinek o vánoční pauze se strakonické hráčky těší. „Některé mladé holky odehrají za víkend několik zápasů a únava je potom znát. Také já uvítám volno na regeneraci. Doufám, že euforie nám vydrží až do lednových duelů," těší se na pokračování ligy Drachovská.

 

Autor: Michal Havelka/www.denik.cz

 
 

1. SEZONA 2018/2019

Program následujícího týdne:

program následujícího týdne: ČBF právě připravuje

2. Partneři

19.jpg

3.jpg

20.jpg

11.jpg

5.jpg

7.jpg

8.jpg

nts.jpg

14.jpg

26.jpg

21.jpg

molten.jpg

18.jpg

13.jpg

25.jpg

 


3. Najdete nás na Facebooku


4. Staň se součástí našeho klubu!

1.jpg

Přípravka BK Strakonice:
• pondělí 15.30- 16.30 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. nejmladší 16.30-18.00 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. pokročilí čtvrtek 15.30- 16.30 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. nejmladší 16.30-18.00 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. pokročilí

Kroužek při ZŠ FLČ Strakonice:
• /trenér: Mgr. Radka Drnková/ pátek 13.00-13.45 hod. tělocvična ZŠ FLČ Strakonice 1.+ 2. třída 13.45-14.30 hod. tělocvična ZŠ FLČ Strakonice 3. + 4. třída

Kroužek při ZŠ Povážská Strakonice:
• /trenér: Klára Kubičková/

Kroužek při ZŠ Dukelská Strakonice:
• /trenér: Mgr. Petr Martínek a Mgr. Petra Němejcová/ středa 12.30-13.30 hod. tělocvična ZŠ Dukelská Str. 1.+2.+3. třída

Podrobnější informace přímo u trenérů: Jaroslava Bernasová /šéftrenérka SpS BK Strakonice/ - mobil: 602 115 758 Mgr. Radka Drnková /trenérka přípravky/ - mobil: 733 186 560


Statistiky

Online: 1
Celkem: 936994
Měsíc: 11181
Den: 381