Jdi na obsah Jdi na menu

Komentář k utkání ŽBL

U19 Chance - Sokol Nilfisk Hradec Králové     69:100 /22:26, 14:25, 19:25, 14:24/

střelci:

E. Petrušková 16, T. Šípová 14, K. Tomšovicová 13, A. Jeništová 11,

Š. Jozová 7, A. Stiborová, S. Vadlejchová po 3, T. Brušáková 2

V páteční předehrávce 21. kola jsme zakončili základní část ŽBL

Hradecké lvice mají spolu s U19 Chance jako první dohranou základní část ŽBL. Favorizované Východočešky duelu se strakonickým celkem od začátku dominovaly a nakonec po výhře 100:69 živí naději na čtvrté místo po základní části. Lepšící se U19 Chance se držely jen v první čtvrtině, kterou prohrály čtyřbodovým rozdílem. Od té chvíle na soupeřky nestačily a rozdíl ve skóre postupně narůstal až na konečných jedenatřicet bodů. Lvice vedla za výhrou Andrea Ovsíková, která i díky čtyřem trojkám nastřílela 26 bodů, Michaela Matušková nastřílela 18 bodů, o bod méně přidala Kristýna Minarovičová. Strakonice držela šestnáctibodová Eliška Petrušková.

Petr Martínek (trenér U19 Chance): „V domácím utkání proti jednomu z favoritů soutěže jsme odehráli velmi slušně. V úvodu jsme na hradecké lvice vletěli, získali jsme rychlé vedení 9:2 a donutili jsme Hradec k oddechovému času. Po oddechovém čase soupeř zvýšil obrátky ve všech basketbalových herních činnostech. První poločas jsme zvládli v dobrém tempu, s kvalitní agresivní obranou, která několikrát hradecké lvice donutila k velmi těžkým střelám nebo k ubránění stanoveného limitu. V dalším průběhu utkání se ukázala kvalita i výrazně širší kádr Hradce Králové. V poločase jsme odcházeli do šaten s 15 bodovým mankem. V druhém poločase jsme si pro další část soutěže vyzkoušeli i jiné varianty obranných kombinací i systému hry. Hradec Králové sice odskočil ve vývoji skóre, ale děvčata od Otavy srdnatě bojovala plných 40 minut utkání. Největším problémem v utkání byl raketový přechod Hradeckých lvic do útoku. V průběhu utkání jsme na tento způsob hry nenašli recept.

Myslím si, že můžeme být s předvedeným výkonem domácích děvčat nadmíru spokojení. Odehráli jsme pohledné utkání s celou řadou zajímavých basketbalových pasáží. Věřím, že se nám v další části play-out podaří navázat na předvedené výkony v posledních utkáních základní části

Příležitost dostala tentokráte i celá lavička, ale některé hráčky nedokázaly zcela nabídnutou možnost zúročit.

Romana Ptáčková (trenérka Sokola Nilfisk Hradec Králové): „Věděli jsme, že nás ve Strakonicích nečeká jednoduché utkání a domácí hráčky nás donutily hrát celé utkání v plné koncentraci.“

Slovanka MB - U19 Chance 41:53

/15:17, 8:11, 8:14, 10:11/

Střelci:

Š. Jozová 16, T. Šípová 15, E. Petrušková 8, A. Jeništová 6,

A. Stiborová, S. Vadlejchová po 3, K. Tomšovicová 2

Středeční překvapivé, ale zcela zasloužené vítězství z Mladé Boleslavi.

Slovanka se doma proti strakonickému U19 Chance zmohla jen lehce nad čtyřicet bodů a padla 41:53. Utkání s nízkým skóre se lámalo ve třetí čtvrtině, kdy se domácím hráčkám nepodařilo vylepšit střelecky utrápenou druhou desetiminutovku a Jihočešky utekly do dvouciferného vedení, o které už nepřišly. Střelecky se dařilo v hostujícím dresu Šárce Jozové, když dala pět trojek ze šesti pokusů a celkem 16 bodů, 15  jich přidala Tereza Šípová.

Radek Šnábl, trenér Slovanka MB: "Pro nás to dneska byl zápas, který byl od začátku pojatý jako přípravný. Tomu odpovídalo i střídání. Jiná věc je, že 40 bodů i v situaci, kdy hrajeme naplno posledních deset minut, je skutečně velmi málo. Jediné, co se k tomu dá říct je to, že je dobře, že se to stalo v fázi sezony, kdy vlastně o nic nejde. Družstvo se před play-off může zkonsolidovat a samo vidělo, že bez nasazení a pohybu se to prostě odehrát nedá."

Petr Martínek, trenér U19 Chance: "Odvážíme si z Mladé Boleslavi velmi cennou výhru. Odjíždíme velmi spokojení, jak s předvedeným výkonem tak i výbornou obranou. Soupeřky jsme zaskočili již od úvodního hvizdu nejen obrovskou motivací v utkání uspět, ale i agresivní osobní obranou a v útoku vytvořením řadou pohledných akcí. V druhém poločase Slovanka sice přepnula na vyšší obrátky, ale rozjetý tým ze Strakonic týmovou hrou už vytoužené vítězství nepustil z rukou. Po celých 40 minut utkání jsme byli stále ve vedení a těší nás i to, že jsme udrželi Slovanku na 41 bodech. Za dnešní výkon musím pochválit celý tým."