Jdi na obsah Jdi na menu

Kadetky a mladší žákyně prohrály oba zápasy

basket-kadetky-strakonice-trutnov-0115st-prohra10_denik-485.jpgReferáty z duelů ligových týmů Basketbalového klubu Strakonice, jehož generálním partnerem je Skupina ČEZ, z víkendu 24. - 25. ledna.

II. liga žen:

Aritma Praha – BK Strakonice B 63:65 (31:34)
Béčko mělo sedm hráček, po první části prohrávalo o osm bodů, ve druhé vyrovnalo, po třetí čtvrtině vedlo o čtyři body. Pět minut před koncem vedl soupeř o bod a vyfaulované byly Šindelářová a Paroubková. V poslední minutě byl stav smírný, o výhře rozhodla těsně před koncem Tomanová.

Kladno – BK Strakonice B 67:78 (28:40)
První část byla pro domácí nadějně vyrovnaná. Ve druhé se strakonické ženy dostaly do svého tempa a získaly poločasové vedení o 12 bodů. A uhájily ho až do konce.

Extraliga kadetek:

BK Strakonice – Hradec Králové 52:70 (31:40)
Jihočešky k zápasu nastupovaly oslabené o Veroniku Voráčkovou a Pěstovou. Nezvládly začátek, kdy soupeřky po první čtvrtině vedly 24:12. V dalších dvou čtvrtinách sice Strakonice zvítězily, do závěrečného dějství ale nastupovaly s pětibodovým mankem. Závěr zápasu ovládly soupeřky a získaly svoji první výhru.

BK Strakonice – Trutnov 44:71 (30:46)
Strakonice byly stále oslabené a proti Trutnovu, který využíval své výškové převahy, dokázaly držet krok jenom chvílemi.

Liga mladších žákyň:

BK Strakonice – USK Praha 40:61 (18:32)
Výhra se nečekala, ale výkon byl chvílemi dobrý. Vedení USK o deset bodů se zrodilo v první části. Ale konečný rozdíl byl zbytečně vysoký, druhá a třetí část byly zcela vyrovnané. Rozhodly především neproměněné šance.

BK Strakonice – Trutnov 44:54 (22:35)
Velmi důležité utkání tým nezvládl, v jeho hře bylo příliš mnoho chyb po všech stránkách. Po první části děvčata vedla, i když neproměnila jasné šance. Ale ve druhé zcela propadla a Trutnov ji vyhrál o 14 bodů. Neproměněné podkošové příležitosti vládly i v dalších částech, i když je děvčata vyhrála. Střeleckou neúspěšnost násobí také 42 ztracených míčů.