Jdi na obsah Jdi na menu

K výhře bylo tentokrát blízko

Moc nechybělo a strakonické basketbalistky si mohly z lázeňského města odvézt výhru. Podařilo se jim smazat dvacetibodové manko a šest minut před koncem Jihočešky vedly 70:72. Nakonec ale odcházely se sklopenými hlavami. Hráčky Karlových Varů vyhrály 85:81.

Jihočešky odehrály výborně druhou polovinu utkání, v té první ale kralovaly basketbalistky Karlových Varů. „V prvním poločase jsme se nedokázali vyrovnat s agresivitou soupeře zejména v soubojích jeden na jednoho a špatně jsme také doskakovali," hodnotí první půli trenér U19 Chance Petr Martínek.

Domácí hráčky si vypracovaly slušný náskok a v poločase vedly 50:34.

„Ve druhé půli jsme však dokázali, že basketbal hrát umíme. Výborně jsme bránili Reisingerovou, navíc jsme zvládali úspěšně zakončovat i rychlé protiútoky. Začala se nám dařit rovněž střelba z dálky," popisuje strakonické vzepětí Martínek.
Jitka Musilová střílela jednu trojku za druhou a z jasně se vyvíjejícího zápasu bylo rázem drama. „Škoda momentu, kdy Veronika Voráčková byla dva metry od koše, ale netrefila ho. Mohli jsme jít do trháku," lituje kouč promarněné tutovky za stavu 70:72 pro Strakonice v poslední periodě hry.

Jihočešky měly v závěru opravdu smůlu. Po jednom ze soubojů pod karlovarským košem odkulhala na střídačku skvěle hrající Jitka Musilová. „Lehce si poranila koleno v takové mlýnici pod košem soupeře a v závěrečných zhruba čtyřech minutách už nemohla hrát. To myslím v závěru utkání rozhodlo," popisuje smolný moment šéf strakonické střídačky.

Její spoluhráčky nicméně statečně bojovaly až do poslední vteřiny, štěstí však v závěrečných minutách přálo domácím basketbalistkám. „Je ale krásné, že holky dokázaly smazat dvacetibodový náskok soupeře. Jenom je velká škoda, že ten obrat nedokonaly do úspěšného konce. Podali jsme opravdu vynikající výkon, jen ta pověstná třešnička na dortu scházela," vyzdvihuje výkon svých svěřenkyň Petr Martínek.

Přesto odcházely hostující basketbalistky z palubovky smutné. „Je to logické. Vrátit se takto do zápasu je stálo skutečně hodně sil. Musím před nimi smeknout," cítí kouč s hráčkami.

Utkání nadchlo i samotné diváky, které průběh zápasu strhl a zejména na konci vytvořili velmi pěknou atmosféru. „Velmi dobře holky zahrály i v Brně proti Žabinám, nebo také v Ostravě, tentokrát se ale vyrovnaly sedmému týmu, který má na kontě sedm výher, a to je velmi cenné," uzavírá kouč Martínek.

Již v pátek přivítá U19 Chance ve Strakonicích v důležitém duelu celek VŠ Praha.

Ostatní zápasy:
Nymburk – USK Praha 57:106, Trutnov – Valosun Brno 66:77, VŠ Praha – Slavia Praha 62:60, Ostrava – Hradec Králové 65:69, Žabiny Brno – Slovanka MB 81:58.

Fakta z utkání: Karlovy Vary – U19 Chance Strakonice 85:81 (27:17, 50:34, 65:62)

Body: Reisingerová 29, Kušlitová 22, Andělová 11 – Gaislerová 22, Vrančičová 21, Musilová 19. Střelba za 2 body: 43/24 – 44/18. Trojky: 24/6 – 18/8. Trestné hody: 22/19 – 25/21. Doskoky: 34 – 40. Zisky: 7 – 8. Ztráty: 10 – 15.