Jdi na obsah Jdi na menu

Juniorky podaly výborný týmový výkon

Extraliga juniorek

4. kolo: Sokol ZVUS H. Králové - BK Strakonice 79:73 (25:17, 44:42, 68:55).

O víkendových dnech naše juniorky zajížděly k utkáním extraligy do východočeských metropolí. V sobotu se střetla děvčata od Otavy s týmem Sokola Hradce králové. Utkání z obou stran vyrovnané ve všech herních činnostech. Utkání rozhodla „hluchá pětiminutovka“ našich děvčat ve 3. čtrvtině, kdy hradecké lvice odskočily ve vývoji skóre až na 13 bodový náskok. V posledním dějství juniorky Strakonice se sice vzepjaly a nadechly k vynikajícímu výkonu. Celoplošným presinkem dokázaly stáhnout náskok domácích děvčat až na 3 body, ale soupeř prokázal zkušenosti a cenné vítězství si podržel.

5. kolo: KARA Trutnov - BK Strakonice 45:68 (12:14, 28:30, 38:50).

V nedělním dopoledni jsme se utkali s týmem Kary Trutnov. Do poločasu se družstva vzájemně střídala ve vedení. Do šaten jsme odcházeli z dvoubodovým vedením. V druhém poločase jsme domácí děvčata zcela vymazali z palubovky a vytvořili si až 30-ti bodový náskok. Ve všech herních činnostech jsme byli v tuto chvíli jasně lepší. Vítězství jsme si už nenechali proklouznout mezi prsty a utkání jsme s přehledem dovedly do vítězného konce.

Předehrávka 12. kola: BK Strakonice - BA Sparta Praha 76:83 (19:26, 36:43, 58:58).

Ve středu 28.10.2015 jsme na domácí palubovce přivítali družstvo BA Sparty Praha. Utkání bylo pohledné pro diváky a hráčky z hlavního města jsme zaskočili agresivní hrou a týmovým pojetím. Po 3. čtvrtinách utkání svítilo na ukazateli skóre 58:58. V posledních dějství utkání gradovalo. Skóre se přelévalo ze strany na stranu. V koncovce domácí hráčky vyrobily více nevynucených laciných chyb, které nás stály lepší výsledek. Soupeř byl nakonec šťastnější.

Komentář trenéra Petra Martínka: „Ve všech třech utkáních jsme podali výborný týmový výkon. S věhlasnými soupeři jsme odehráli naprosto vyrovnaná utkání, kde se možná v koncovkách štěstí přiklonilo k soupeřkám. Holky a tým je potřeba pochválit za předvedené výkony a bojovnost. V dalším dvojkole 7.-8.11.2015 hrajeme v domácí hale se Žďárem n. Sázavou a Slovankou Praha, kde doufám, potvrdíme zkušenosti z tréninku se zkušenějšími hráčkami a navážeme na předvedené výkony právě z tohoto prodlouženého víkendu."