Jdi na obsah Jdi na menu
 

Hlavním cílem je udržet nejvyšší soutěž

basket-tiskovka-johny-musilova-0916st_denik-630.jpgUž to znají. V obdobné situaci jako před rokem jdou do nového ročníku Ženské basketbalové ligy strakonické basketbalistky. Tedy s domácími hráčkami a trenéry. Potvrzuje to i název U19 Chance, který zůstal.

Jihočešky vstupují do nového ročníku nejvyšší soutěže v pátek 23. září, kdy zajíždějí na hřiště Karlových Varů. Hned na úvod to tedy bude i pikantní souboj, soupeřky vede trenérka Marcela Krämer, která v minulosti působila také u Otavy.

Ambice Strakonic nejsou opět nikterak velké. Důležité je především to, že se ve městě daří držet ŽBL, takže dorostenky mají kde pokračovat.

„Chvíli jsme zvažovali, zda hrát ŽBL. Ale nakonec je hráček tolik, že jsme řekli, že do toho půjdeme. Cílem je, aby se mladé holky vyhrály, je to pro ně vrchol. Výkonnostní cíle si neklademe, ale chceme se udržet," řekl trenér Jiří Johanes.

Poznamenal také, že klub je ve stavu, kdy mládež šlape dobře a budoucnost není nijak černá. Přicházejí hráčky, kvalita nechybí.

Citelné odchody

Situace bude pro Strakonice možná ještě složitější, než v minulé sezoně. Navzdory tomu, že už v klubu vědí, do čeho jdou.

Jenže družstvo postihly odchody zkušené rozehrávačky Ireny Vrančič a Michaly Drachovské, která nepokračuje kvůli zdravotním problémům. Do USK odešla talentovaná Veronika Voráčková a do USA odešla studovat Michaela Gaislerová, střelecká opora. „S body to asi budeme mít těžší," potvrdil Johanes. Posilou je víceméně jen Veronika Rybová z Nymburku, jinak odchovankyně Trutnova.

Nejzkušenější hráčkou tak bude Jitka Musilová. „Sezona bude letos těžší, a to těžká byla už ta předchozí, kdy jsme měly na rozehrávce Irenu Vrančič, která hře dávala styl. Pro mě bude úspěch nejvyšší soutěž udržet. Teď to bude jiná sezona, máme víc mladších hráček," uvedla Musilová.

To Barbora Holubová patří k nejmladším v družstvu. V minulé sezoně nakoukla v ženách do třech utkání. „Přiznávám, že jsem nervózní, nastupovat teď proti zkušeným hráčkám."

Nový vedoucí družstva

Na lavičce bude působit sehrané duo trenérů Petr Martínek – Jiří Johanes, kteří vedou i celky juniorek a kadetek. Nováčkem v realizačním týmu je Jakub Mužík, nový vedoucí družstva. Ten jinak působí dlouhodobě jako trenér mládeže a s oběma trenéry se velmi dobře zná.

Jak bere svoji novou roli? „Jsem plný energie a očekávání. Zajišťovat budu veškeré technické zabezpečení," přiblížil.

Přípravu družstvo absolvovalo v rámci přípravy dorosteneckých kategorií. Co může být handicapem, že bez jediného přátelského utkání. Pozici generálního manažera navíc opustil Eduard Gaisler, který přešel k mládeži. Jeho povinnosti, co se týče žen, si mezi sebe rozdělili ti, co budou zajišťovat chod A-týmu.

Všichni ví, že to opět nebude lehká sezona. „Napůl se těším, napůl se obávám. Ale když vyvstanou nové věci, už jsme trénovaní… Největší motivací je, že tady mladé hráčky mají stále vidinu nakouknout ve Strakonicích do nejvyšší soutěže. Kvůli tomu vše děláme. Pro holky je to šance, lákadlo, okusit špičkový český basketbal," zdůraznil Jiří Johanes. „Pojímáme vše v rodinném duchu a i atmosféra je taková," uzavřel.

Poprvé doma se Strakonice představí proti Nymburku v sobotu 1. října už od 11 hodin. Fanoušci mají na všechny domácí zápasy vstup zdarma.

 

U19 Chance

Soupiska: Michaela Fauová, Lucie Košatková, Jolana Krejčová, Kateřina Kuncipálová, Eliška Malá, Jitka Musilová, Zdeňka Paroubková, Veronika Rybová, Linda Svobodová, Štěpánka Traubová, Ludmila Dudáčková, Barbora Holubová, Daniela Kyselová, Eliška Petrušková.

Trenéři: Petr Martínek, Jiří Johanes

Vedoucí družstva: Jakub Mužík

Lékař: MUDr. Tomáš Fiala

Masér: Pavel Vilím

Tiskový mluvčí: Jan Petráš

 

Autor: Miloš Vrátný/www.strakonickydenik.cz, foto Jan Škrle
Zdroj: http://strakonicky.denik.cz/ostatni_region/hlavni-cil-je-udrzet-nejvyssi-soutez-20160923.html

 
 

1. SEZONA 2017/2018

ŽBL
• 1. kolo: U19 Chance - MK Technic Brno (24. září od 17)

II. LIGA ŽEN
• 1. kolo: BK Strakonice B - Lokomotiva Liberec (23. září)

EXTRALIGA JUNIOREK
• 2. kolo: BK Strakonice - KP Brno (30. září)

EXTRALIGA KADETEK
• 2. kolo: BK Strakonice - Loko Trutnov (7. října)

LIGA STARŠÍCH ŽÁKYŇ
• 2. kolo: DBaK - BK Strakonice (16. září)

LIGA MLADŠÍCH ŽÁKYŇ
• 2. kolo: Loko Karlovy Vary - BK Strakonice (23. září)


2. SEZONA 2016/2017

ŽBL
• 12. místo, záchrana v soutěži

I. LIGA ŽEN
• 10. místo, záchrana v soutěži

EXTRALIGA JUNIOREK
• 12. místo, kvalifikace o extraligu

EXTRALIGA KADETEK
• 8. místo, čtvrtfinále play-off

LIGA STARŠÍCH ŽÁKYŇ
• 1. místo, nepostup do extraligy, celkově 13. místo

EXTRALIGA MLADŠÍCH ŽÁKYŇ
• 6. místo, nepostup na MČR, celkově 12. místo

STARŠÍ MINIŽÁKYNĚ U-13
• 3. místo na Národním finále v Litoměřicích

MLADŠÍ MINIŽÁKYNĚ U-12
• 6. místo na Národním finále v Hradci Králové

NEJMLADŠÍ MINIŽÁKYNĚ U-11
• 3. místo na Národním finále v Krnově

3. Partneři

19.jpg

3.jpg

20.jpg

11.jpg

5.jpg

7.jpg

8.jpg

nts.jpg

14.jpg

26.jpg

21.jpg

molten.jpg

18.jpg

13.jpg

25.jpg

 


4. Najdete nás na Facebooku


5. Staň se součástí našeho klubu!

1.jpg

Přípravka BK Strakonice:
pondělí - 15,30 - 16,30 nejmladší, 16,30 - 18,00 pokročilí, čtvrtek 15,30 - 16,30 nejmladší, 16,15 - 17,30 pokročilí.

Kroužek na ZŠ FLČ:
pátek: 13.00 - 13,45 1.+ 2. třídy, 13,45 - 14,30 3. + 4. třídy.

Kroužek na ZŠ Povážská:
• úterý a pátek od 14.30.

Kroužek na ZŠ Dukelská:
• úterý a čtvrtek od 16.30.

Podrobnější informace přímo u trenérů: Radka Drnková 733 186 560, Jakub Maršán 721 167 590, Miroslav Vondřička 603 743 745.


Statistiky

Online: 3
Celkem: 837359
Měsíc: 11557
Den: 399