U19 Chance - BK Lokomotiva Trutnov 73:68 pr.

/13:16, 32:34, 53:48, 64:64, 9:4/

střelkyně:

A. Jeništová 28, T. Šípová 19, E. Petrušková 12, K. Tomšovicová 7, T. Brušáková 6

Basketbalistky BK Lokomotivy Trutnov nezvládly duel na palubovce U19 Chance a podlehly 68:73 po prodloužení. Utkání se přelévalo jako na houpačce, když do něj výborně vstoupily hostující hráčky a po vyrovnané první čtvrtině si začaly budovat náskok. Ten narostl v polovině druhé čtvrtiny na dvanáct bodů a s domácími hráčkami to nevypadalo dobře. Strakonický celek to ale nevzdal, a ještě do přestávky se vrátil do hry.

Naopak poté nastaly velké momenty domácích, U19 Chance vedlo na začátku poslední desetiminutovky o osm bodů. Rozhodovalo se tak až v koncovce, ve které se několikrát měnil vedoucí tým. Domácí hráčky vedly po koši nejlepší hráčky           A. Jeništové tři minuty základní hrací doby před koncem o bod, než přišel více než dvouminutový půst na obou stranách, který prolomila až v poslední minutě hostující A. Rylichová trojkou. Na její koš odpověděla znovu A. Jeništová, a když se poté ani jeden z týmů neprosadil, šlo se do prodloužení.

V něm daly Východočešky jen dva koše z pole a minutu před koncem prohrávaly po koši T. Brušákové o tři body 69:66 a posléze stejná hráčka s č. 31 zvýšila vedení střelou po zastavení za clonou na 71:68. Na druhé straně se pak v klíčové chvíli netrefila T. Vitulová a A. Jeništová oběmi proměněnými trestnými hody pojistila výhru domácích.

Hvězdou zápasu byla domácí Alena Jeništová, která za téměř dvaačtyřicet minut nastřílela 28 bodů a doskočila 11 míčů. Doplnila ji 19 body a 10 doskoky Tereza Šípová, dvanáct bodů přidala Eliška Petrušková. Trutnovu nestačilo 21 bodů a 13 doskoků A.M. Bethelové nebo 14 bodů T. Vitulové.

autor:

hodnocení trenéra domácích P. Martínka: „Gratuluji svým děvčatům a smekám, protože dnes předvedla heroický výkon na hranici lidských možností. Holky na hřišti nechaly úplně všechno /síly, srdíčko i basketbalový um/. Jsem za ně nesmírně šťastný, neboť porazit Trutnov je velmi cenné vítězství, které může být v závěru soutěže velmi důležité. Bylo to drama, ale se šťastným koncem pro nás“.