Jdi na obsah Jdi na menu
 

Do Strakonic přilétla první vítězná vlaštovka

rybova-svobodove-johanes_denik-630.jpgBasketbalistky strakonické U19 Chance se dočkaly. Podobně jako vloni, i letos zaznamenaly první výhru v ŽBL až v samotném závěru roku. Minulý rok se basketbalistky radovaly po domácí výhře nad Ostravou, tentokrát se vracely ve veselé náladě z Brna. „Máme radost všichni, hráčky i realizační tým. Na výhru už jsme čekali dlouho," ulevilo se po vyhraném utkání trenérovi U19 Chance Petru Martínkovi.

Jak ale přiznává, na půdu Technicu Brno odjížděl jeho tým v ne zrovna dobrém rozpoložení, neboť poslední zápasy nezastihly strakonické hráčky v dobré formě. „Kromě toho nám kvůli svalovému zranění chyběla Jitka Musilová a z rodinných důvodů také Nicola Kohoutová," přidává Martínek.

O to víc potěšující je, že se podařilo hráčkám U19 Chance domácí Technic zaskočit. „Navíc se to povedlo venku, což je ještě cennější, než kdybychom to dokázali doma," má radost kouč.

Strakonické hráčky byly po celý zápas lepší, po většinu hracího času vedly a jejich výhra byla naprosto zasloužená. „Pouze v jednom okamžiku se domácí hráčky dostaly do jednobodového vedení, ale my jsme si bojovností dokázali vzít vedení zpět," ocenil příkladné nasazení hráček Petr Martínek.

Co bylo pro vítězství strakonického celku rozhodující? „Vyhráli jsme díky dobré týmové obraně, o čemž svědčí pouhých 55 obdržených bodů. Dobře jsme kombinovali v útoku a měli solidní úspěšnost střelby," vyjmenovává hlavní aspekty, které pomohly k výhře, trenér Martínek a dodává „Každý takový úspěch na trnité cestě nám dává naději, že naše práce má smysl. Nadělili jsme si hezký vánoční dárek."

Ani výhra nad Technicem Brno však tým U19 Chance neposunula v tabulce výš a na zemi zůstává i kouč Petr Martínek. „Stále patříme spíš na ten chvost. Výhra nad Technicem by nám ale měla psychicky pomoci před příštím domácím utkáním se Slavií. To bude ale soupeř jiné kategorie, se spoustou kvalitních českých i zahraničních hráček. Naše výhra by asi byla překvapením," neupírá Slavii roli favorita Martínek.

Trenér listuje kalendářem a tužkou zatrhává datum 15. leden. To do Strakonic přicestuje velký konkurent v boji o záchranu tým SBŠ Ostrava, se kterým Jihočešky v říjnu sehrály velice vyrovnaný duel. Trenér již o tomto utkání hodně přemýšlí, každopádně tuto neděli přijede na jih Čech pražská Slavia. „Budeme spokojeni, když se na našem výkonu projeví, že úspěch s Brnem nás polil živou vodou, a že dál hodláme bojovat o extraligovou příslušnost. Potřebujeme udržet bojovnou náladu a bylo by fajn, pokud bychom mohli v lednu doma s Ostravou přidat druhou výhru," uvažuje realisticky Petr Martínek.
Pozitivní je skutečnost, že se do sestavy vrátila po delší pauze zkušená Lucie Košatková. Její přínos si trenéři pochvalují. „Dokáže navodit dobrou atmosféru v družstvu a svým výkonem strhnout ostatní děvčata. Je to příkladný bojovník a žádný zápas pro ni není ztracený. Je to velký srdcař, když vezmete v úvahu, že od července má malou holčičku. Přišla pomoci strakonickému basketu a potvrzuje se, že basketbal musí mít ráda," váží si přístupu Košatkové Petr Martínek.

Autor: Michal Havelka/www.denik.cz, foto: Jan Škrle
Zdroj: http://strakonicky.denik.cz/ostatni_region/do-strakonic-priletla-prvni-vlastovka-20161213.html

 
 

1. SEZONA 2018/2019

Program následujícího týdne:

program následujícího týdne: ČBF právě připravuje

2. Partneři

19.jpg

3.jpg

20.jpg

11.jpg

5.jpg

7.jpg

8.jpg

nts.jpg

14.jpg

26.jpg

21.jpg

molten.jpg

18.jpg

13.jpg

25.jpg

 


3. Najdete nás na Facebooku


4. Staň se součástí našeho klubu!

1.jpg

Přípravka BK Strakonice:
• pondělí 15.30- 16.30 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. nejmladší 16.30-18.00 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. pokročilí čtvrtek 15.30- 16.30 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. nejmladší 16.30-18.00 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. pokročilí

Kroužek při ZŠ FLČ Strakonice:
• /trenér: Mgr. Radka Drnková/ pátek 13.00-13.45 hod. tělocvična ZŠ FLČ Strakonice 1.+ 2. třída 13.45-14.30 hod. tělocvična ZŠ FLČ Strakonice 3. + 4. třída

Kroužek při ZŠ Povážská Strakonice:
• /trenér: Klára Kubičková/

Kroužek při ZŠ Dukelská Strakonice:
• /trenér: Mgr. Petr Martínek a Mgr. Petra Němejcová/ středa 12.30-13.30 hod. tělocvična ZŠ Dukelská Str. 1.+2.+3. třída

Podrobnější informace přímo u trenérů: Jaroslava Bernasová /šéftrenérka SpS BK Strakonice/ - mobil: 602 115 758 Mgr. Radka Drnková /trenérka přípravky/ - mobil: 733 186 560


Statistiky

Online: 5
Celkem: 947366
Měsíc: 11268
Den: 429