Jdi na obsah Jdi na menu
 

Boje o záchranu vystřídala účast v play off

u19_chance_zabiny01.jpgV posledních letech se pohybovaly strakonické basketbalové týmy juniorek a kadetek ve spodních patrech tabulky. Hrály přímo o zachování účasti mezi elitou, kde se vždy udržely. Takže extraliga se hraje u Otavy nepřetržitě.

V uplynulém ročníku 2015/2016 měly obě kategorie po delší době klid, zahrály si čtvrtfinále play off. Juniorky skončily z dvanácti týmů po základní části sedmé a kadetky osmé.

Juniorky poté ve vyřazovací části vypadly s USK Praha 0:3 na zápasy, kadetky po drtivých porážkách od Žabin Brno také 0:3.

Tolik nervů jako v předešlých sezonách tedy neměl šéftrenér mládeže BK Strakonice Jiří Johanes, který byl hlavním trenérem kadetek a asistentem u juniorek. Kromě toho jako pravá ruka kouče Petra Martínka působil i u extraligových žen.

Jak vnímal minulou sezonu dvou hlavních mládežnických celků? „V kadetkách byl výkonnostní rozdíl mezi prvními Žabinami a námi obrovský, takže tam jsme počítali s tím, že jsme víceméně bez šance. Série tak také dopadla. Žabiny jsou o třídu nad všemi ostatními," hodnotil.

V juniorkách podle něj byla naděje, že by družstvo mohlo nějaký zápas vyhrát. Nepovedlo se. „Ale výsledky byly těsné a USK Praha jsme prověřili, hlavně doma," konstatoval kouč.

Z pohledu toho, že Jihočešky neměly starosti se záchranou, lze sezonu hodnotit jako úspěšnou. I když ve Strakonicích v minulosti byla veřejnost spíše zvyklá na boj o medaile… „Poslední úspěch jsme měli s ročníkem 1990, kdy v týmu byly například Dana Kušlitová nebo Michaela Stará. Další takový se nám může povést, když budeme mít dobré vlastní odchovankyně a ještě se nám podaří přivést kvalitní posily. Musí se sejít spousta věcí, což se nám v posledních letech nedařilo," vysvětlil Jiří Johanes.

Ač obě kategorie dorostenek nakoukly do vyřazovacích bojů, před startem ročníku trenéři úplně v klidu nebyli. „Měli jsme strach víc v juniorkách. Nakonec to odtáhly hráčky, kterým moc pomohlo, že nastupovaly za ženy v nejvyšší soutěži, tyto zkušenosti hodně prodaly. Byl to obrovský přínos."

U kadetek panoval větší optimismus, že by se tým mohl bojům o udržení vyhnout. „Ročník předtím jsme sice hráli baráž, ale pro holky to už byla druhá sezona v této kategorii, takže jsem věřil, že nějaký výsledek uhrajeme. Celý ročník byl ovlivněn tím, že některé hráčky – třeba Veronika Voráčková nebo Ludmila Dudáčková – nastupovaly ve třech soutěžích a hledali jsme pro ně přiměřenou míru zátěže. Většinou to odnesly kadetky, kde nehrály všechny zápasy."

Jak to bude v nadcházející sezoně? Klub totiž poznamenaly odchody. Zásadní je konec působení Veroniky Voráčkové, která byla lídrem kadetek, nyní je ve starší kategorii a nakoukla také mezi ženy. Nově je hráčkou USK Praha. „Dává to ale šanci dalším holkám. Cítím, že jsme teď nastartovali lepší spolupráci s regionálními partnery – Klatovy a Plzní. S Plzní jsme se domluvily na dlouhodobější spolupráci a je zájem, aby si tyto holky zahrály extraligu," zdůraznil Johanes.

V juniorkách skončily Eliška Malá a také největší opora Michaela Gaislerová. „Míša Gaislerová bude hodně chybět i v týmu žen pro nejvyšší soutěž. Je to velmi pracovitá hráčka, jakou jsem dlouho neviděl. Dře na sobě a má jediný cíl – stále se zlepšovat," vyjádřil se na adresu opory trenér.

Ve starší kategorii podle Jiřího Johanese teď bude tým mít na umístění kolem osmého místa, v mladších to ale neumí odhadnout. „Tam to bude o síle soupeřek, jak se ta družstva seskládají a těžko se dá odhadnout, jak se bude dařit žákyním v kategorii dorostenek," prohlásil.

Příprava na novou sezonu BK Strakonice začne v Písku 15. srpna, kde bude celý klub. Týden budou třífázové tréninky, poté dvoufázové tréninky do konce prázdnin v domácích podmínkách. A k tomu samozřejmě přípravné zápasy.

 

Autor: Miloš Vrátný
Zdroj: http://strakonicky.denik.cz/ostatni_region/boje-o-zachranu-vystridala-ucast-v-play-off-20160730.html

 
 

1. SEZONA 2018/2019

Program následujícího týdne:

program následujícího týdne: ČBF právě připravuje

2. Partneři

19.jpg

3.jpg

20.jpg

11.jpg

5.jpg

7.jpg

8.jpg

nts.jpg

14.jpg

26.jpg

21.jpg

molten.jpg

18.jpg

13.jpg

25.jpg

 


3. Najdete nás na Facebooku


4. Staň se součástí našeho klubu!

1.jpg

Přípravka BK Strakonice:
• pondělí 15.30- 16.30 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. nejmladší 16.30-18.00 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. pokročilí čtvrtek 15.30- 16.30 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. nejmladší 16.30-18.00 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. pokročilí

Kroužek při ZŠ FLČ Strakonice:
• /trenér: Mgr. Radka Drnková/ pátek 13.00-13.45 hod. tělocvična ZŠ FLČ Strakonice 1.+ 2. třída 13.45-14.30 hod. tělocvična ZŠ FLČ Strakonice 3. + 4. třída

Kroužek při ZŠ Povážská Strakonice:
• /trenér: Klára Kubičková/

Kroužek při ZŠ Dukelská Strakonice:
• /trenér: Mgr. Petr Martínek a Mgr. Petra Němejcová/ středa 12.30-13.30 hod. tělocvična ZŠ Dukelská Str. 1.+2.+3. třída

Podrobnější informace přímo u trenérů: Jaroslava Bernasová /šéftrenérka SpS BK Strakonice/ - mobil: 602 115 758 Mgr. Radka Drnková /trenérka přípravky/ - mobil: 733 186 560


Statistiky

Online: 5
Celkem: 947298
Měsíc: 11249
Den: 425