Jdi na obsah Jdi na menu
 

Basketbalistky se konečně dočkaly

nepojmenovany-1.jpg

Basketbalistky strakonické U19 Chance zaznamenaly první úspěch v sezoně. Alespoň dílčí. Vyhrály zápas Českého poháru v pražských Nuslích.

 

Aktuálně pátý nejlepší tým první ligy Sokol Nusle zdolaly Jihočešky na jeho palubovce 70:53. Pro hráčky U19 Chance to znamená letos první výhru v soutěžním utkání.


„Zápas v Nuslích se od začátku vyvíjel jednoznačně v náš prospěch a bylo vidět, že rozdíl mezi ŽBL a první ligou je propastný. V průběhu zápasu jsme vedli už o dvacet bodů a byl to pro nás v podstatě jednoduchý zápas," ohlédl se za pohárovým kláním strakonický asistent Jiří Johanes.


Hráčkám udělala výhra pochopitelnou radost a zlepšily si náladu, trenérům U19 Chance však paradoxně přibyly vrásky. „Zápas v Praze jsme odehráli jen v sedmi lidech. Ke zraněným Drachovské a Košatkové přibyla ještě Jolana Krejčová. Ta má nějaké problémy s achilovkou," zoufá si Johanes.


Před sobotním ligovým duelem v Brně tak trenéři zvažovali, jestli má vůbec smysl v úzké sestavě k zápasu Bonver ŽBL cestovat, a nakonec prostřednictvím manažera Eduarda Gaislera požádali brněnské Žabiny o odklad utkání. „V minulosti jsme Brnu vyšli vstříc a komunikace mezi oběma kluby je myslím na dobré úrovni. Věřím tedy, že se i tentokrát dohodneme," říká Jiří Johanes.


Informaci o odkladu zápasu se Žabinami potvrdil i samotný manažer. „Ještě to není dořešené. Čekám na vyjádření trenéra Žabin pana Bobrovského," netrpělivě očekával zprávu z Brna ještě včera v podvečer Eduard Gaisler.


Také jeho první úspěch v sezoně velmi potěšil. Výhru v Nuslích však na vlastní oči neviděl, nicméně podrobnosti má od své dcery Michaely, která mu s radostí o zápase poreferovala. „Byla šťastná, že se jim to povedlo. Říkala, že hrály docela dobře, zápas vyhrály a hned měla lepší náladu," vyprávěl Gaisler.


Strakonický klub tedy podnikl potřebné kroky a nyní čeká na vyjádření brněnského klubu. Resumé by se měl Eduard Gaisler dozvědět během dnešního dne.


„Pokud nám vyjdou Žabiny vstříc, budeme mít čas připravit se na poslední letošní zápas doma s Ostravou, který pro nás bude stěžejní. Pokud můžeme v lize někoho porazit, pak by to mohla být právě Ostrava," myslí si Martínkův kolega Jiří Johanes.


Pakliže se zítřejší zápas v Brně se Žabinami neuskuteční, zápas příští neděli doma s Ostravou bude letošním posledním. Pak bude mít Bonver ŽBL až do 9. ledna přestávku.

 

Podle posledních informací byl zápas mezi Žabinami a Strakonicemi přeložen na úterý 15. 12.

 

 

Autor: Michal Havelka
Zdroj: http://strakonicky.denik.cz/ostatni_region/basketbalistky-se-konecne-dockaly-20151211-7vc5.html

 
 

1. SEZONA 2018/2019

Program následujícího týdne:

program následujícího týdne: ČBF právě připravuje

2. Partneři

19.jpg

3.jpg

20.jpg

11.jpg

5.jpg

7.jpg

8.jpg

nts.jpg

14.jpg

26.jpg

21.jpg

molten.jpg

18.jpg

13.jpg

25.jpg

 


3. Najdete nás na Facebooku


4. Staň se součástí našeho klubu!

1.jpg

Přípravka BK Strakonice:
• pondělí 15.30- 16.30 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. nejmladší 16.30-18.00 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. pokročilí čtvrtek 15.30- 16.30 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. nejmladší 16.30-18.00 hod. tělocvična ZŠ Poděbradova Str. kat. pokročilí

Kroužek při ZŠ FLČ Strakonice:
• /trenér: Mgr. Radka Drnková/ pátek 13.00-13.45 hod. tělocvična ZŠ FLČ Strakonice 1.+ 2. třída 13.45-14.30 hod. tělocvična ZŠ FLČ Strakonice 3. + 4. třída

Kroužek při ZŠ Povážská Strakonice:
• /trenér: Klára Kubičková/

Kroužek při ZŠ Dukelská Strakonice:
• /trenér: Mgr. Petr Martínek a Mgr. Petra Němejcová/ středa 12.30-13.30 hod. tělocvična ZŠ Dukelská Str. 1.+2.+3. třída

Podrobnější informace přímo u trenérů: Jaroslava Bernasová /šéftrenérka SpS BK Strakonice/ - mobil: 602 115 758 Mgr. Radka Drnková /trenérka přípravky/ - mobil: 733 186 560


Statistiky

Online: 4
Celkem: 947366
Měsíc: 11268
Den: 429