Jdi na obsah Jdi na menu

Baloušková: Jsme dobrý tým i mimo palubovku

balouskova.jpgMladší minižákyně Basketbalového klubu Strakonice budou chtít na mistrovství České republiky své kategorie, které se uskuteční v Klatovech, navázat na předešlé dvě medailové sezony. Stejně jako v minulých letech by tahounkou týmu měla být Karolína Baloušková, jež byla na minulém šampionátu vybrána do All-Stars a navíc si odnesla ocenění pro nejužitečnější hráčku turnaje.

Jak jste si vedly v oblastním přeboru?

V Jihočeském kraji moc dívčích družstev není, takže převážně hrajeme s klučičími týmy. I tak jsme skončily na pěkném třetím místě.

Mohla bys nastínit průběh přípravy na mistrovství České republiky v Klatovech? Co jste hlavně trénovaly?

Připravovaly jsme se jako každý rok a navíc jsme přidaly nové akce.

Myslíš, že byste mohly zopakovat medailové umístění z posledních dvou šampionátů?

Myslím si, že bychom se mohly umístit na medailových pozicích, protože jsme dobrý tým nejen při hře, ale i mimo palubovku.

Před dvěma lety bronz, loni stříbro, takže letos to bude zlato?

Každý jede na mistrovství s tím, že chce vyhrát, ale záleží na tom, jak hraje, jak se mu daří a jestli má štěstí. Uděláme vše pro to, abychom vyhrály.

Strakonice mají dlouhodobě oproti ostatním soupeřům výškový handicap. Máš osobně nějaký recept na to, jak vyzrát na vyšší protihráčky?

Nezáleží na tom, jestli je někdo malý nebo velký, ale záleží na dobré práci v obraně a kolektivní výpomoci.

Klatovy nejsou zas tak daleko, takže za vámi určitě přijede mnoho fanoušků. Měla bys pro ně nějaký vzkaz?

My budeme rády, když fanoušků přijede co nejvíce, protože nám to určitě dodává sílu, bojovnost a sebedůvěru.

V minulém roce jsi byla vyhlášena nejužitečnější hráčkou mistrovství České republiky, v anketě Sportovec Strakonicka 2014 jsi ovládla kategorii Talent do 18 let. Myslíš, že letošek může pro tebe být stejně úspěšný? Jak moc tě ta ocenění motivovala do dalšího tréninku?

Já si velmi vážím všech ocenění, které jsem získala a určitě mě to velmi motivuje, ale budu radši, když uspějeme jako tým.